Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hryPro rodinné hraníVideoVideopředstavení

Šťastný candát je akční hra pro každého

Albi přichystalo zábavnou, trochu ztřeštěnou hru pro malé i velké hráče, která má český název Šťastný candát. Zahrajete si ji ve 3–6 hráčích od 6 let. Je to rychlá hra s jednoduchými pravidly, která vysvětlíte několika větami a můžete začít. Všichni hrají současně, takže se nikdo ani sekundu nenudí.

Hra vás zaujme již svým obalem, který má tvar ryby a je vyroben ze speciální měkké látky. Ukrývá v sobě pět sad karet pro pět hráčů a pravidla. Díky tomu si hru můžete přibalit do baťůžku a vzít opravdu kamkoliv. Karty jsou silné, kvalitně zpracované, takže vydrží i trochu divočejší hru.

Každý hráč si vezme jeden balíček karet, ten si zamíchá a hra může začít. Otočíte kartu a zakřičíte na ostatní, co je na ní. Co nejrychleji se snažíte najít spoluhráče, který má stejný obrázek, a pozdravit se s ním způsobem, který ukazuje karta – pěstičkou, plácnutím, předloktím – nebo si vymění místa. Kartu pak můžete odhodit a otočit další. Zvítězí ten, kdo se jako první zbaví všech karet.

 

Připravte se na rychlou hru, u které nebudete sedět v klidu a tichosti u stolu. Naopak. Budete křičet na celé kolo a obíhat okolo stolu, takže je dobré si prostor trochu předem připravit. Pravidla ale pamatují i na to, když vám okolnosti nedovolují, abyste hlučeli. Zahrajete si variantu Ticháček, ve které nesmíte mluvit. Místo mluvení používáte pantomimu a gesta. Můžete také vyzkoušet týmovou variantu.

Hra se dobře hodí do rodiny, dětské party, oddílu i pro hraní s přáteli. Zvládnou ji i děti, které ještě neumí číst, orientovat se budou podle obrázků. Doporučuji vyzkoušet.

Představení hry na videu od Albi (délka videa: 1:04 min.)

 

Související články:

Šťastný candát v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář