Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Svět Dominionu potemněl, dorazily Temné časy

Dominion se již stal karetní klasikou. Do her vnesl novou mechaniku deck-buildingu, hráči si vytvářejí hrací balíček během hry, kterou úspěšně využila řada dalších her. K dispozici je pestrý výběr rozšíření, která přinášejí nejrůznější novinky, a tím obměňují a zpestřují hru. Jmenujme například Intriky, Prosperita, Pobřeží, Vzdálené kraje. Nyní jsme se dočkaly několikrát odloženého velkého rozšíření Dominion: Temné časy, v originále Dark Ages. Je to 6. rozšíření, které v češtině připravilo Albi.

Rozšíření Temné časy obsahuje 500 karet. Na výběr máte 31 karet akcí, nechybí mezi nimi různí darebáci, tuláci, nájezdníci, tábor banditů chudobinec, drancování, pohřební kára, ale ani například pevnost, hrabě, poustevník, mudrc či rytíři. Kromě těchto standardních karet zde najdete i novou kartu peněz (padělek), a také speciální a zvláštní karty. Jsou mezi nimi ruiny – pět druhů, tři karty útočišť. Mezi zvláštními kartami jsou kořist (peníze) a akční karty šílenec a žoldnéř.

Celkem tak můžete využít 35 nových karet království, které mají často negativní účinky. Budete je dávat ostatním hráčům (ruiny), útočiště nahrazují počáteční statky, další karty můžete získat pouze díky jiným kartám. Tématem tohoto rozšíření je zahazování na smetiště – mnohé karty zahazování umožňují a další něco dělají poté, co je zahodíte.

Rozšíření vždy musíte doplnit o karty ze základní sady (Dominion či Intriky). Budete potřebovat karty vítězných bodů, peněz, kletby, smetiště. Můžete hrát pouze s akčními kartami z Temných časů nebo kombinovat s kartami ze základu či ostatních rozšíření. Temné časy přináší do hry více možností a kombinací a nové způsoby interakce.

Dominion: Temné časy v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář