Hrajeme.cz
Herní akce

Svět knihy žil i deskovkami

Veletrh Svět knihy Praha, který v neděli skončil, je tradiční květnová akce zaměřená na knížky a související témata. Řadu let zde ale mají své stánky i vydavatelé deskových her MindOK a Albi. Menší prezentaci deskovek zde měl i pražský klub deskových her Paluba. Letos se Palubě podařilo domluvit s vedením veletrhu rozšíření deskoherní zóny. Návštěvníci si díky tomu mohli vyzkoušet aktuální novinky od různých vystavovatelů. A měli také možnost si hry na místě zakoupit.

K dispozici zde byly především rodinné a dětské hry, nechyběli ani nejrůznější hlavolamy. Své hry zde prezentovali všichni významní čeští vydavatelé – Albi, Blackfire, Dino, MindOK, Pexi, Piatnik, Pygmalino, REXhry.

V rámci deskoherní zóny měla premiéru výstava s hrami, které získaly ocenění Hrajeme.cz DOPORUČUJE za rok 2017. Zájemci o náročnější hry zde našli strategické hry jako Great Western Trail, Pustina, Mars: Teraformace či Kmotr a kooperativní hry pro náročné hráče jako This War of Mine a Zombicide: Černý mor. Tipy na skvělé hry zde ale získali i další zájemci, kteří vyhledávají spíše hry rodinné či párty: Tajná výprava čarodějů, Ostrov Skye, Představ si! či Zakázaná poušť.

Deskoherní zóna měla na veletrhu úspěch. Ve čtvrtek a pátek si zde her užily především školní děti, v sobotu a neděli rodiny s dětmi a další zájemci. Stále bylo plno, takže se prezentátoři nezastavili. Zde se můžete podívat na pár fotografií a nasát atmosféru. Knihy a hry si společně rozumí.


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář