Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Queendomino je mladší sestra Kingdomina

Oblíbili jste si hru Kingdomino, která v loňském roce posbírala i několik cen, například prestižní Spiel des Jahres nebo cenu Hrajeme.cz DOPORUČUJE? Nebo vás zaujala, ale říkali jste si, že je pro vás moc jednoduchá? Pak byste měli sáhnout po novince, která na ni navazuje a rozšiřuje její herní možnosti. Je to hra Queendomino, která je určena pro 2–4 hráče od 8 let. U nás ji opět vydal MindOK. Pokud obě hry zkombinujete, můžete si zahrát až v 8 hráčích.

Stejně jako v Kingdominu je vaším úkolem poskládat chytře dílky krajiny tak, abyste vybudovali své království ve čtverci 5 x 5 políček a získali co nejvíce vítězných bodů (ve 2 hráčích má čtverec 7 x 7). Body navíc získáte také za vydělané peníze a majestátní budovy, které můžete během hry postavit.

Queendomino je obohaceno o několik herních prvků, které do hry vnáší více taktického rozhodování. Kromě mincí hra obsahuje figurky rytířů, věží, královnu a draka. Především ale do hry přináší nový typ krajiny – červené políčko města. Ve svém tahu si můžete ze společné zásoby vybrat budovu a umístit ji na volné políčko města ve svém království. Budovy vám poskytují rytíře a věže, vítězné body na konci hry, a také trvalé efekty.

Ukázka hry ve 2 hráčích.

 

Rytíři vám pomáhají vybírat daně. S jejich pomocí tedy získáváte peníze. Pokládáte je na právě umístěný dílek krajiny a obdržíte tolik mincí, kolik políček zabírá celá oblast. Věže zas dáváte na právě umístěnou budovu. Poskytují vám přízeň královny. Máte-li nejvíce věží, přijde královna za vámi a zlevní vám nákupy dalších budov. Na konci hry přidá korunku nejrozsáhlejší oblasti. Pokud je drak v jeskyni a královna není ve vašem království, můžete draka podplatit, aby spálil některou budovu z nabídky, a tak zabránit tomu, aby ji získal jiný hráč.

Jak vidíte, Queendomino je oproti Kingdominu herně o něco propracovanější a má více herního materiálu. Přitom zůstává přístupnou rodinnou hrou, kterou si zahrajete s každým. Pokud jste si rádi zahráli Kingdomino, pak vás Queendomino určitě nadchne. Doporučuji vyzkoušet.


Související články:

Kingdomino a Queendomino v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář