Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Takenoko má roztomilé rozšíření Panďátka

Takenoko je jedna z nejkrásnějších rodinných her. Hráči v ní pečují o bambusové zahrádky, aby mohli nakrmit nenasytnou pandu. Plněním úkolů získávají body, které rozhodnou o vítězi. S rozšířením Panďátka, které před pár dny vydaly REXhry, získáte novou figurku mámy Pandové. Stejně jako zahradník nebo táta Panda se pohybuje po bambusových políčkách. Kromě ní rozšíření obsahuje nové dílky políček, karty úkolů, žetony panďátek a dílky bambusu. Vše obohacuje hru o nové prvky a možnosti, jak získat body. Kromě karet úkolů vám je přinesou i malá panďátka. I s tímto rozšířením si Takenoko zahrajete do hodiny.

Před začátkem hry nová políčka i úkoly zamícháte do základní hry. Máma Pandová není ve hře od začátku. Objeví se až s jedním z 6 nových políček, které je umístěno do zahrady. Po zahradě se pohybuje stejně jako táta Panda. Když ji přesunete na stejné políčko, na němž stojí táta Panda, narodí se malé panďátko, a to vám poskytne jeden ze tří bonusů a na konci hry dva body. Musíte však mít v zásobě bambus.

Takenoko-Panďátka-12

Nová políčka mají různé efekty:

  • na zahrádce s kami rostou všechny tři druhy bambusu současně,
  • nebeské jezírko zavlažuje stejně jako středové jezírko,
  • svatý kopeček pomáhá s růstem všech bambusů dané barvy, když se na něm zastaví zahradník, nejen sousedních (ve hře je od každé barvy jedno políčko),
  • zahradníkům altánek zas poskytuje kartu úkolů navíc, z každého balíčku úkolů si vezmete kartu, jednu si ponecháte, ostatní vrátíte.

Karty nových úkolů obohacují všechny tři typy úkolů: políčkové, zahradnické i pandí. Například políčka určité barvy musí ležet na kraji políčka se symbolem mámy Pandové, v zahradě musí být sedm bambusů o výšce 2 dílky a více, nebo táta Panda musí stát na políčku s jezírkem, když odevzdáváte příslušné dílky bambusu.

Pokud máte rádi Takenoko, pak rozšíření Panďátka určitě vyzkoušejte. Pěkně základní hru obohacuje, dává jí nové možnosti, ale nemění ji radikálně. Naopak, zachovává její příjemnou atmosféru.

 

Související článek: Recenze hry Takenoko na Hrajeme.cz

Takenoko a Panďátka v katalogu Hrajeme.cz

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář