Hrajeme.cz
Herní akce

Zveme vás na Brněnské deskobraní

Za tři týdny začne v Brně první ročník festivalu deskových her nazvaný Brněnské deskobraní. Od 20. do 22. listopadu zde fanoušci deskových her pořádají třídenní hraní. Brno zatím postrádalo větší akci zaměřenou na moderní deskové hry. Deskobranní se může stát novou tradiční listopadovou akcí, alespoň předběžný zájem tomu nasvědčuje. Přijít může každý. Hrát se bude od rána do večera a k dispozici bude mnoho her i hermanů, kteří vám rádi vysvětlí pravidla.

Místo konání: Středisku volného času Lužánky, Lidická 1880/50. Hrát se bude také v blízké herně Black Oil (Kotlářská 51a, Brno).

Hrací doba:

  • pátek 20. 11.: 8–21 hodin
  • sobota 21. 11.: 9–22 hodin
  • neděle 22. 11.: 8–16 hodin

 

Vstupné je symbolické: 20 Kč na celý den, děti od 6 do 15 let platí 10 Kč, mladší děti mají vstup bezplatný.

Program:

  • Akce je především o hraní, vybrat si budete moci ze stovek her, novinek i těch dříve vydaných, budete si také moci vyzkoušet různé hlavolamy.
  • Budete se moci zúčastnit vybraných turnajů, například ve hrách: Shuffle Heros, Tash-Kalar: Aréna legend, Settlers: Zrod impéria, Summoner Wars, Zámky šíleného krále Ludvíka. Propozice k turnajům budou uveřejněny na webu Deskobraní.
  • Budou zde stánky jednotlivých herních firem a vydavatelství (Albi, REXhry, MindOK, Piatnik), bude tedy možné hry za výhodnou cenu zakoupit.

 

Co píší pořadatelé:

„Akci pořádá skupina lidí sdružená kolem brněnského obchůdku s deskovkami Planeta Her (www.planetaher.cz) ve spojení s SVČ Lužánky. Deskovky jsou naše vášeň, věnujeme se jim hodně dlouho a chceme k nim přivést nové lidi, protože si myslíme, že je to pěkný způsob trávení volného času. V roce 2015 zkoušíme Deskobraní dělat poprvé a budeme určitě rádi, když přijdete. Budeme se snažit, abyste si z akce odnesli co nejvíce pozitivních zážitků!“

 

Odkaz: Webové stránky Deskobraní s podrobnostmi

 

Mohlo by vás také zajímat

2 komentáře

Deskofobie se vypravila na Brněnské deskobraní | Hrajeme.cz 24.11.2015 at 19:35

[…] novém dílu Deskofobie navštívila festival Brněnské deskobraní, který se konal o tomto víkendu. Pokud jste se na tuto akci nedostali, prostřednictvím videa […]

Připojte svůj komentář