Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

Ticket to Ride Junior je ideální vláčková hra pro děti

Desková hra Ticket to Ride je poctivá desková hra pro rodinné hraní, pravidla zvládnete vysvětlit za pět minut, takže hned můžete začít hrát. Může být taková hra ještě jednodušší a přitom zábavná? Může. Ve variantě hry Junior se to povedlo výborně. Hra je určena pro 2–4 hráče od 6 let. Zvládnou ji ale i mladší děti, které umí počítat do šesti. České vydání připravil Blackfire a je právě v prodeji.

Stejně jako ve velké hře Ticket to Ride je i ve verzi Junior herní plán s mapou a sítí měst, v českém vydání je to Evropa. Na této mapě hráči budují železnice pomocí svých vagonků podle karet úkolů (jízdenek). V čem se tedy hra liší a čím je přitažlivá pro děti? Především tím, že na herním plánu je méně měst a vzdálenosti mezi nimi jsou na jeden až tři dílky. Důležité je také označení měst obrázky, které je dobře identifikují. Nápis je doplňkem. Děti tedy nemusí umět číst.

Hráči ve svém tahu mají na výběr ze dvou akcí: vzít si dvě karty vlaků z balíčku, nebo zabrat trať. K zabrání tratě musí zahrát příslušný počet karet z ruky a umístit plastové vlaky. Hra končí, když některý z hráčů získá šestou jízdenku nebo když umístí poslední ze svých vlaků. Ve druhém případě zvítězí ten, kdo má nejvíce jízdenek. V této variantě hry obdrží každý hráč dvě jízdenky a další získává vždy při splnění předchozí jízdenky.

Ticket to Ride Junior je hra ušitá na míru dětem. Zaujme je svými vláčky i ilustracemi na kartách. Učí je základním herním dovednostem a postupům, například plánovat, sledovat ostatní hráče, zvládat prohru, a tím jim otevírá cestu k dalším hrám. Mohu jen doporučit.


Související články:

Ticket to Ride Junior v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář