Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hryPro rodinné hraní

Tipněte si na své znalosti v nové párty hře

K tomu, abyste v nové znalostní párty hře Tipni si! uspěli, ale dokonalé znalosti nepotřebujete. Mnohdy stačí, když si dokážete nejlépe tipnout, nebo dokonce, když vsadíte na znalosti někoho jiného. Tipni si! je hra určená pro 3–6 hráčů od 12 let. A jedna hra trvá okolo půl hodiny. Dokážete například odhadnout, jak dlouho spí žirafa? Nebo to, jak vysoký byl nejvyšší člověk na světě?

tipni-si-hra3Hra obsahuje na 1188 otázek, které jsou rozděleny do šesti balíčků podle různých témat: společnost, fauna a flóra, věda a technika, stalo se, sport a různé. Na každé kartě jsou tři otázky, z nichž si můžete vybrat. Kromě karet hra obsahuje mazací destičky, na které budete zaznamenávat své tipy, a žetony. Ty slouží k bodování, ale především k sázení na znalosti (vlastní i ostatních).

Pravidla jsou jednoduchá. Jeden z hráčů si zvolí téma, z balíčku si vezme vrchní kartu a všem nahlas přečte zvolenou otázku. Sám se nesmí podívat na odpověď, protože se hry také účastní. Poté, co všichni zaznamenají svůj tip, otočí své tabulky a mohou sázet. Lépe řečeno, musí vsadit 1–5 žetonů na některou z odpovědí, včetně vlastní.

Pak už stačí vyhodnotit správnou odpověď a tipy. Kdo byl nejblíže správné odpovědi, získá 3 body z banku. Kdo si na nejlepší tip vsadil, obdrží dvojnásobek své sázky. Ostatní své vsazené žetony ztrácí. Hra končí, jakmile si každý hráč zvolí dvě různá témata otázek. Zvítězí ten, kdo má na konci hry nejvíce bodů.

U hry nenajdete autora. Vyvinulo ji Albi jako doplněk série svých znalostních her. Zajímavá je svým systémem vsázení na znalosti. Zaručeně nebudete znát přesné odpovědi, ale o ně v této hře nejde, stačí dobré tipy. Zároveň se při hraní něco zajímavého dozvíte.

Tipni si! v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář