Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Titáni nebes posílili hru Scythe

Další očekávanou novinkou, kterou si již můžete pořídit, je rozšíření Titáni nebes ke strategické hře Scythe. Obsahuje dva nové moduly, které můžete hrát samostatně nebo společně. V krabici najdete sedm detailních modelů vzducholodí, pro každou frakci ze základní hry i z prvního rozšíření. Druhý modul přináší alternativní konce hry, takže neskončíte po položení šesté hvězdy jako ve standardní hře. Rozšíření je určeno hráčům, kteří již základní hru znají a chtějí si vyzkoušet nové možnosti a strategie.

Vzducholodě představují nový typ jednotky. Řeky ani jezera neomezují jejich pohyb, mohou se přesouvat i na území obsazená soupeřem. Na začátku hry náhodně vyberete jeden válečný a jeden mírový dílek, které určí vlastnosti pro všechny vzducholodě v dané partii. Důležité  je, že vzducholoď nekontroluje žádné území. Nemůže tedy využívat suroviny ležící na území ani si ho nezapočítáte do počtu kontrolovaných území na konci hry. Válečný dílem vám určí, kolik dělníků nebo surovin můžete maximálně pomocí vzducholodě přepravovat. Na mírovém dílku je pak uveden dolet vzducholodě, tedy o kolik území se může pohnout.

S rozšířením získáte osm dílků, které určují pravidla pro konec hry. Každá partie tak bude jiná. Můžete je vybírat pokaždé náhodně, nebo si některý z nich jednoduše vybrat a hrát ten, který vám vyhovuje. Pokud budete hrát variantu Soudný den, pak odehrajete přesně 20 kol. Zajímavý je Výbuch továrny. Po položení 5. nebo 6. hvězdy se ještě odehrají dvě kola, poté vybuchne továrna a za všechny jednotky odsunuté z továrny či okolních území získáte popularitu.

Pokud patříte mezi fanoušky hry Scythe, pak by vám rozšíření Titáni nebes nemělo uniknout. Oba moduly pěkně obohacují hru a posouvají její příběh o další krok. Doporučuji.

Mírové (zelené) a válečné (červené) dílky pro vzducholodě.Dílky konce hry.Karty Automa.

Související odkazy:

Scythe v katalogu Hrajeme.cz:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář