Hrajeme.cz
Nové hry

To je otázka je nová párty hra

Letošní novinkou Vládi Chvátila, kterou CGE představilo na veletrhu v Essenu, je párty hra „To je otázka!„. V češtině ji vydal MindOK. Určena je pro 3–6 hráčů od 15 let. Je to tak, hra je určena spíše pro starší hráče a dospělé. Je to vážně-nevážná hra, ve které odhadujete, jak budou na vybrané otázky odpovídat vaši spoluhráči. Bylo by horší žít bez dveří, nebo bez Facebooku? Uvidíte, jak dobře znáte své kamarády a procvičíte svůj odhad druhých.

Primárně je hra určena pro 5–6 hráčů. Přeci jen, tento typ her je ve více hráčích zábavnější. Ve hře jsou tři druhy otázek: 1. Co by ti více chybělo, kdyby ze světa zmizelo? (zelené), 2. Co považuješ za obecně horší? (červené), 3. Co by sis raději vybral? (modré). Kdo je na tahu, musí někomu položit jednu otázku a karet na ruce vybereš možné odpovědi A a B. Tázaný by měl na otázku odpovědět upřímně. Neřekne ji ale nahlas, místo toho tajně zvolí kartu A, nebo B. Všichni ostatní se snaží uhodnout, jakou odpověď zvolil a svůj odhad označí skrytě kartou. Jakmile všichni zvolili, přichází na řadu vyhodnocení.

Bodování ve hře je jednoduché. Kdo odpověď odhadl správně, posune se na počitadle bodů o jedno pole. Ten, do pokládal otázku, dostane bod za každý špatný tip. Musí se proto snažit vybírat takové dvě odpovědi, u kterých není hned jasné, jak tázaný odpoví. Aby hra byla zajímavější, mohou hádající hráči ke kartě A/B přiložit i bonusový žeton. Jeden ztrojnásobí bodový zisk, druhý vám dá body i za všechny špatné tipy, bez ohledu na to, jak jste sami hlasovali.

To je otázka! je jednoduchá a rychlá hra, kterou si zahrajete s partou přátel, kteří se znají, a můžete si při pokládání otázek, odhadování odpovědí i jejich vyhodnocování užít srandu, ale i se leccos o sobě dozvědět. Mnohé z otázek se týká různých i filozofických a morálních postojů. Pro někoho to může být zajímavé, pro jiné naopak. Bude záležet na složení skupiny a aktuální náladě. Hra tak má blízko k sociálním hrám, ve kterých se účastníci více poznávají.


Související odkazy:

To je otázka! v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář