Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Trio je abstraktní rodinná hra od Granny

Mezi novinkami, které k nám přineslo Pygmalino, je i menší rodinná hra s názvem Trio. Určena je pro 1–6 hráčů od 7 let. Jedná se o abstraktní hru, ve které objevujete a sestavujete figurky tak, abyste splnili zadání některé z vyložených karet.

Herní plán představuje síť 4 x 4 pole. Na začátku umístíte 8 figurek ve čtyřech barvách a kolem plánu rozložíte 12 karet s obrázky. Důležitou roli hraje jejich natočení vzhledem k plánu. Hráči sedí okolo herního všichni současně přemýšlí, jak přesunutím jediné figurky vytvoří sestavu na některé z karet. Kdo řešení najde, zvolá „Trio“, přesune figurku a získá příslušnou kartu.

Herní materiál.

Může také nastat situace, že nikdo z hráčů nemůže vytvořit sestavu podle žádné z vyložených karet. Kdo to rozpozná jako první, oznámí, že další hra není možná. Pokud to ostatní hráči potvrdí, posune na hrací ploše dvě figurky, aby získal některou z karet sestav.

Hra končí po použití všech 55 karet se sestavami. Zvítězí hráč, který nasbíral nejvíce karet. Zní to celkem prostě a jednoduše. Postřeh, soustředění a rychlá kombinace, to jsou kvality, které vám pomohou k úspěchu.

Ukázka hry.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář