Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Ukovejte své kostky v Dice Forge

Dice Forge je aktuální novinka, která právě míří do obchodů v celé své kráse. Po menším čekání se konečně dostane ke všem zájemcům. Na grafice a provedení hry je vidět francouzská elegance. Důležité ale také je, že se výborně hraje. Nemá nijak složitá pravidla, takže se s ní rychle seznámíte. Hra je určena pro 2–4 hráče od 10 let, ale zvládnou ji i mladší děti.

Ve hře představujete hrdiny, kteří soupeří o přízeň bohů, a především o to, kdo usedne po jejich boku. Musíte prokázat svou chrabrost zdoláváním nejrůznějších hrdinských činů. Na pomoc každý obdrží dvě kostky, které umožňují získávat zlato a další obětiny. Zvítězí ten, kdo nasbírá nejvíce bodů slávy.

V krabici má každá část herního materiálu své místo. A i krabice je součástí hry, protože představuje chrám, ve kterém můžete obětovat, abyste si mohli vylepšit své dvě kostky a získali přízeň bohů. Vylepšování kostek je jednou ze dvou akcí. Když si ji zvolíte, vyberete si některou ze stěn, zaplatíte příslušný obnos zlata a vyměníte zvolenou stranu kostky za novou. Proč to chcete udělat? Základní kostky vám poskytují minimum zlata a dalších zdrojů či bodů. S každým vylepšením kostky zvyšujete své šance na větší zisk nezbytných zdrojů.

Kromě zlata sbíráte sluneční a měsíční střepy, které potřebujete k tomu, abyste porazili různá monstra a připsali si zásluhy za splněné hrdinské činy. Karty hrdinských činů jsou rozloženy podél desky představující vzdušné ostrovy. Získané karty vám navíc přináší nějakou výhodu, okamžitou nebo trvalou, a také body slávy.

 

Podstatné je ještě dodat, že všichni hráči hází svými kostkami a získávají zdroje na začátku tahu každého hráče. Akce ale realizuje jen aktivní hráč. Zpravidla vykoná jednu akci: oběť bohům, nebo hrdinský čin. Můžete ale zaplatit a provést ještě jednu akci, volba je opět na něm. Ve hře je tak dostatek hodů kostkami, aby se mohla projevit jejich vylepšení.

Hra má spád i napětí. Výborně se hodí pro hraní v rodině, ale ocení ji i náročnější hráči. Je to kostková hra, takže náhoda hraje svou roli, ale vy můžete jít štěstí naproti vhodným vylepšováním svých kostek a volbou karet hrdinských činů. Hra umožňuje řadu cest k vítězství, které můžete prozkoumávat. Je potřeba také ocenit krásné grafické zpracování, kvalitní herní materiál a celkové provedení hry. I díky tomu je hra velmi příjemná. V krabici je více karet hrdinských činů, takže si pro každou partii můžete zvolit jiné složení karet. Zvyšuje to variabilitu hry.

Dice Forge vřele doporučuji.


Související články:

Dice Forge v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář