Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

V karetní hře Pod hvězdami zkoumáte planetu Zemi

V lednu REXhry vydaly chytrou karetní hru Pod hvězdami, v originálu Subastral. Navazuje na hru Hvězdáři, ale jedná se o samostatnou hru, která je určena pro 2–5 hráčů od 10 let. Během hry sbíráte karty, které představují poznámky k osmi různým biomům země, například se jedná o savanu, deštný prales, les mírného pásu či arktická tundra. Skladba vašeho deníku s poznámkami, jeho rozsah a pestrost určí nejlepšího výzkumníka.

Ve hře je celkem 103 karet biomů. Každá má ilustraci biomu a jeho symbol, dále pak hodnotu a četnost jejího výskytu v balíčku (nízká, stření a vysoká). Pokud nehrajete v plném počtu hráčů, příslušnou část karet vždy odložíte. Kromě toho na stůl vyložíte do řady 6 karet mraků, které seřadíte podle čísla. Ke každé pak přiložíte jednu kartu biomu hodnoty. Pak přiložíte ještě dvě karty, umístíte je na karty mraků stejné hodnoty.

Vaším cílem ve hře je nasbírat sady karet biomů, ať už shodných, tak různých. Přitom bude záležet na jejich pozici, protože ta určí, jak budou obodovány. Usilujete o to, abyste do svého deníku nasbírali co nejdelší řady různých biomů, a dále o to, abyste měli dva nejobsáhlejší sloupce co nejvíce vpravo. Tak získáte nejvíce bodů a zvítězíte ve hře.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář