Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Novinky REXhry: Atentát na Hitlera, Stezky slávy či Hvězdáři

Podzim přinesl mnoho novinek, které by neměly ujít vaší pozornosti. A to se řady dalších dočkáme těsně před Vánoci nebo až po novém roce, důvodem jsou omezené výrobní kapacity ve světě a problémy s dopravou. O všech novinkách informujeme prostřednictvím facebookové stránky, ale aby vám nic neuniklo, seznámíme vás s novými hrami v několikadílném seriálu.

Nyní se podíváme na to, co přinesly REXhry. Po hře pro dva hráče Paříž: Město světel konečně dorazila i kooperativní hra Atentát na Hitlera, která je určena pro 1–5 hráčů od 14 let. Pro 2 hráče jej také určena hra Hvězdáři. Je to karetní strategická hra. V rodinném kruhu si zahrajete hru
Stezky slávy, ve které tvoříte příběh svému hrdinovi ve fantasy světě. Zahrajete si ji ve 2–5 hráčích od 10 let. S dětmi si zahrajete také hru Škola nindžů, která je pro 3–5 hráčů od 8 let. Čeká vás 21 zkoušek, které prověří vaše schopnosti. Příznivci hry Talisman se dočkali hned dvou rozšíření, které dosud nebyla v češtině k dispozici. Větší se jmenuje Lesní království, menší Krvavý měsíc.


Atentát na Hitlera

– kooperativní hra pro 1–5 hráčů od 14 let

Ve hře společně bojujete proti nacistickému Německu. Představujete skupinu spiklenců, kteří se chtějí zbavit nikoho jiného než hlavu nacistické mašinérie Hitlera. Budete putovat po Evropě a dávat dohromady plány na jeho atentát. Připravte se ale na to, že to nebude tak jednoduché. Můžete se dostat do vězení.

Ve hře zvítězíte, pokud úspěšně provedete atentát na Hitlera. Prohrajete, pokud se všichni dostanete do vězení nebo pokud dojde balíček karet událostí nebo pokud v 7. období otočíte kartu události „Důkazní materiál“.

Hra Atentát na Hitlera je určena zkušenějším hráčům, kteří chtějí atmosféričtější hru z období 2. světové války.


Hvězdáři

– karetní hra pro 2 hráče od 8 let

Pokud máte rádi astronomii a pozorování hvězd, pak vyzkoušejte novou hru Hvězdáři určenou pro 2 hráče od 8 let. Během hry budete pomocí karet vytvářet svůj teleskop, abyste jím mohli hledat rozličné planety, měsíce, asteroidy, černé díky, družice a další vesmírné objekty.

Ve svém tahu si doberete dvě karty. Jednu umístíte na svůj teleskop, druhou pak do svého deníku. Děláte to tak, aby vám vyložené karty na konci hry přinesly co nejvíce vítězných bodů. Záleží totiž na tom, v jaké části teleskopu se karty nachází a s jakými kartami sousedí. Dále také záleží na tom kolik karet stejného typu vyložíte do deníku.


Stezky slávy

– rodinná fantasy hra pro 2–5 hráčů od 10 let

V této deskové hře představujete mladé hrdiny, kteří se vydávají do světa plného nebezpečí a úžasných míst, aby se mohli vrátit domů a stát se legendou. Každý během hry vytvoří svůj osobní příběh. Zvítězí ten, kdo získá nejvíce bodů slávy. Nejprve budete získávat dílky dobrodružství z aktuální nabídky. Budou mezi nimi různé postavy, nestvůry, místa či poklady. Následně je přiložíte, musíte ale zaplatit body boje, magie, zlaťáků, lektvary či kombinací. Po jeho umístění získáte odměnu.

Hra Stezky slávy končí po deseti kolech. Na závěr provedete několik kroků. Porovnáte počty zlaťáků, lektvarů, magie a boje, kdo má převahu, získá body slávy. Dále získáte odměnu na některé postavy. Součet bodů slávy určí vítěze.

Dílky dobrodružství je potřeba vybírat chytře a dodržovat pravidla pro jejich přikládání. Jen tak se vám podaří získat nejvíce bodů. Hra má krásné grafické zpracování, které osloví děti i příležitostné hráče. Ti také ocení přístupná pravidla.


Škola nindžů

– rodinná hra pro 3–5 hráčů od 8 let

Škola nindžů je jednoduchá dovednostní hra určená především rodinám s dětmi. Hráči představují učně nindžů, kteří prokazují své dovednosti v různých zkouškách. Musí při nich prokázat svou rychlost, postřeh, přesnost, zručnost. Ve hře na vás čeká celkem 21 úkolů. V jedné partii budete plnit jednu společnou zkoušku a 4 nebo 5 duelů. Získáváte za ně body, které na konci hry určí vítěze.


Hrdina v kostce: Ďáblíci a společníci 

– druhé rozšíření hry Hrdina v kostce

Rozšíření Ďáblíci a společníci dostanete ve velké krabici, která pojme všechen herní materiál i ze základní hry Hrdina v kostce a z rozšíření Bestiář. Nečekejte ale žádný insert pro zvláštní uložení jednotlivých komponent. Ke hraní budete potřebovat základní hru, rozšíření Bestiář není nezbytné, ale je doporučené.

Díky rozšíření budou hrdinům pomáhat společníci, kteří jim přidají jedinečné schopnosti. Ďáblíci ale naopak do hry vnesou rozličná omezení. Budou vám komplikovat hru. Zbavíte se jich utracením zlaťáků nebo žetonů charisma. Novinkou jsou dělené kostky, které jsou dvoubarevné (jsou považovány za barvy obou barev), mají ale jen hodnoty 1 až 4. Nových herních komponent je ale daleko více: karty monster, nestvůr, dobrodružství, nejrůznější žetony a další kostky.

Pokud jste si hru Hrdina v kostce oblíbili a máte i rozšíření Bestiář, pak pořízením Ďáblíků a společníků neváhejte.


Talisman: Lesní království

– rozšíření hry Talisman (4. ed.)

Toto rozšíření vám umožní vstoupit do Lesního království, které se po staletích otevírá dobrodruhům, aby odkryli jeho tajemství. S rozšířením získáte pět nových hrdinů: stopaře, kmenového válečníka, pavoučí královnu, pastýře stromů a poutníka mezi světy. Ve hře Talisman můžete využít všechny součásti rozšíření, nebo jen některé části.

Do Lesního království můžete vstoupit na poli Hvozd, odkud přejdete přímo na pole Vstup do Lesního království. Směr postupu určuje šipka. Cesta je přímá, nedá se pohybovat jiným směrem. Rozšíření přináší nová pravidla pro používání žetonů osudu. Řada karet je spoutána s osudem, vyhodnotíte část podle toho, zda má vaše postava více žetonů světlého, nebo temného osudu. Při procházení také budete dodržovat efekty karty cesty.

Talisman: Krvavý měsíc

– menší rozšíření hry Talisman (4. ed.)

Do hry Talisman přináší nové tři postavy, karty setkání a zaklínadel. Jednoduše je zamícháte do základní hry. Navíc budete používat nové karty času, karty vlčího kousnutí a vlkodlaka. Figurka vlkodlaka se bude pohybovat po herním plánu. Pokud skončí na poli s postavami, jedna z nich si hodí kostkou, aby se ukázalo, zda se také nepromění ve vlkodlaka.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář