Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

V Lords of Hellas ožívá starověké Řecko vyzbrojené mimozemskými technologiemi

Na sobotní akci Albi Game Day byla pokřtěna novinka Lords of Hellas, a tím slavnostně uvedena do prodeje u nás. Moc ale nechybělo, a museli jsme si ještě pár týdnů počkat, neboť se poněkud opozdila výroba. Vše nakonec klaplo, takže si první zájemci hru již mohli vyzkoušet i v češtině. Hra je určena pro 1–4 hráče od 12 let. Ocení ji především náročnější hráči, kteří mají rádi výpravné strategické hry.

Hra vám bude svým tématem blízká, je totiž zasazena do starověkého Řecka a určitě jste někdy četli, viděli nebo slyšeli něco z řeckých bájí, o řeckých bozích a hrdinech. Zeus, Athéna, Hermés, Achilles, Héraklés, to jsou jména, s nimiž se ve hře budete setkávat. Nejedná se však o historickou hru, jak by se mohlo zprvu zdát, ale o svérázný svět propojující báje, fantasy a sci-fi. Bohové jsou zde mocnými mimozemskými bytostmi, které do starověkého Řecka přinesly vyspělé technologie.

Hráči představují hrdiny, kteří soupeří o to, kdo ovládne díky pomoci bohů celé Řecko. Každý hrdina má svou jedinečnou schopnost a bonus do začátku, všichni pak postupně rozvíjejí své vlastnosti: síla pomáhá při lovu nestvůr, vůdcovství je potřeba při přesunu armád a rychlost umožňuje lepší pohyb hrdiny. Ve svém tahu můžete vykonat až 4 základní akce a musíte vykonat jednu zvláštní akci, kterou tím vyčerpáte. Obnoví se, až když některý hráč zvolí zvláštní akci budování monumentu.

V této hře nesbíráte žádné vítězné body. Vítěz jednoduše bere vše, musí splnit jednu ze čtyř vítězných podmínek. K tomu, abyste prokázali, že jste ti správní kandidáti, budete stavět chrámy, budovat monumenty, lovit nestvůry či se pokusíte ovládnout dvě velká území.

Krabice je doslova našlapaná až po okraj. Velkou část obsahu zabírají velké plastové figurky monster a rozkládací figurky monumentů (každý se skládá z 5 dílů) a figurky hoplítů a kněží pro každého hráče. Najdete zde i dva sešity, jeden s pravidly a druhý s kampaní pro jednoho hráče.

Hra Lords of Hellas bude v prodeji i s rozšířením s terény koncem května.


Související odkazy:

Lords of Hellas v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář