Hrajeme.cz
Herní akce

V sobotu začíná na pražském Újezdě Deskohraní, přijďte si zahrát

V sobotu 22. října začíná v Praze Deskohraní – již 16. ročních mezinárodního festivalu her. Celých devět dní, až do neděle 30. října, bude patřit moderním společenským hrám všeho druhu. Můžete přijít kdykoliv mezi 9 a 22 hodinou a hrát vybranou hru z bohaté Ludotéky, zúčastnit se některého z turnajů, předváděček či dalších akcí v rámci festivalu. S výběrem hry vám pomohou a pravidla vysvětlí zkušení hermani.

Volné hraní

Deskohraní vám nabízí především nepřeberné množství deskových a karetních her, které si můžete vyzkoušet. S jejich výběrem vám pomohou hermani a naučí vás také pravidla. K dispozici budou novinky, včetně nejnovějších her představených v Essenu, ale i osvědčené starší hry či klasické hry. Každý si tedy může vybrat podle svého zájmu a gusta.

deskohrani-2016-banner

Turnaje

V sobotu 22. října se koná Čtyřpohár, turnaj čtyřčlenných týmů ve čtyřech hrách (Marco Polo, Mombasa, Signorie, Splendor). Letos se přihlásilo 28 týmů.

Již tradičně na Deskohraní proběhnou mistrovství ČR v Osadnících z Katanu a v Carcassonne či Agricole, dále také ve hře Pandemic a v Scrabble. Dominion Tour zde završí svou pouť finálovým turnajem.

Pokud si budete chtít prověřit, jak dobře ovládáte nějakou hru, můžete se přihlásit do některého otevřeného či začátečnického turnaje.

Rodiny s dětmi, dětské skupiny

Středa 26. 10. dopoledne (9–14 hod.) je vyhrazena speciálnímu programu pro děti. Můžete využít školní prázdniny a přijít s dětmi či celou skupinu. Stačí se zaregistrovat na e-mail: info@deskohrani.cz.

Součástí programu je i Dětská ludotéka, kde proběhnou jednoduché turnájky, bude zde odpočinková zóna a také možnost hlídání.

Prezentace novinek a rychlokurzy

Deskohraní-2015-LudotékaSvé aktuální novinky představí například Albi (22. 10. od 14 do 22 hodin), REXhry (23. 10 od 14 do 22 hodin), MindOK (29. 10. od 14 do 20 hodin).

Zkušení hráči vás zasvětí do tajů vybraných her v rámci rychlokurzů. Jsou určeny jak pro ty, kteří už hru celkem znají (těm přinese hlubší porozumění), tak těm, kdo se s ní právě seznámili (těm poodhalí roušku toho, co všechno v sobě hra skrývá).

 

Základní informace:

Deskohraní-logo-náhledKDY: 22.–30. října 2016, každý den od 9 do 22 hodin, ve čtvrtek 27. 10. od 14 hodin, v neděli 30. 10. do 17 hodin

KDE: Praha, Tyršův dům na Újezdě

KDO: festival je určen široké veřejnosti, hráčům, rodinám s dětmi, zájemcům o hry bez rozdílu věku či zkušenosti

VSTUPNÉ:

  • 70 Kč/den nebo 300 Kč/permanentka na celou dobu Deskohraní – dospělý
  • 50 Kč/den nebo 200 Kč/permanentka na celou dobu Deskohraní – zvýhodněné vstupné (studenti, důchodci, ZTP, …)
  • 30 Kč/den nebo 120 Kč/permanentka na celou dobu Deskohraní – děti do 15 let
  • v pondělí, úterý a středu je vstup ZDARMA

 

ODKAZ: Podrobnosti o programu a celém festivalu najdete na webu Deskohraní

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář