Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Války vyvolávačů jsou nejen pro kluky

Jednou z pěkných novinek, na kterou jsme upozorňovali, když vyšla, ale zatím ji blíže nepředstavovali, je hra Summoner Wars. MindOK ji v listopadu vydal v češtině s podtitulem Války vyvolavačů. Je to karetní hra především pro dva hráče, kteří svedou velkou bitvu, stačí jim k tomu zhruba hodina času. Při použití dvou sad je možné hrát i ve třech či čtyřech hráčích. Každý hraje za svůj národ, který má specifické vlastnosti. Herní taktiku tedy musíte přizpůsobit tomu, za jaký národ hrajete.

Summoner-Wars-boxSummoner Wars jsou sice karetní hra, bitva ale probíhá na herním plánu. Karty představují jednotky, překážky či události. S jednotkami pohybujete a bojujete. Cílem hry je zabít soupeřova vyvolavače. Je to vaše klíčová postava, kterou musíte dobře chránit. K její ochraně, ale především pro útok na cizího vyvolavače přivoláváte jednotky z karet ve své ruce. Musíte za ně ale zaplatit kartami z magického balíčku.

Naplňování magického balíčku je jedním z mechanismů, které činí tuto hru napínavou. Do balíčku odkládáte vlastní karty a karty poražených jednotek. Celkový počet karet ve hře je omezen, takže si musíte dobře rozmyslet, jaké karty, v jakém počtu a kdy odložíte. S jejich pomocí vyvoláte silnější jednotky, musíte si ale pohlídat, aby vám karty nedošly.

Základní sada obsahuje balíčky karet dvou národů (Fénixoví elfové a Orkové z tundry), papírový herní plán, kostky a žetonky. Jedná se o plnohodnotnou hru, která vám vydrží dlouho. Když si hru vyzkoušíte a bude se vám líbit, můžete si přikoupit další čtyři balíčky národů, které jsou již k dispozici, a hru obohatit o nové možnosti, taktiky a strategie. Můžete si také pořídit pevný herní plán, který se prodává samostatně. Za rozumnou cenu získáte výbornou hru s možností rozšiřování.

Hra Summoner War původně vyšla v roce 2009. Díky zájmu hráčů získala v zahraničí na popularitě a postupně vycházely rozšiřující balíčky. Text na kartách je pro hru velmi důležitý, je proto skvělé, že je hra v české lokalizaci.

Tato hra by rozhodně neměla ujít vaší pozornosti. Systém hry je jednoduchý a rychle vám přejde do krve. Hra je proto přístupná širokému okruhu zájemců. Osloví hráče, kteří mají rádi fantasy téma a konfliktní hry. Vzhledem k jednoduchým pravidlům si ji zahrajete i s dětmi od 10 let. Především kluky bude bavit, ale nejen je.

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Mistrovská sada Summoner Wars je kompletně v češtině | Hrajeme.cz 15.1.2016 at 23:37

[…] Války vyvolávačů jsou nejen pro kluky (novinka Summoner Wars: Základní sada) […]

Připojte svůj komentář