Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Ve hře Bloom Town budujete ideální městečko

Pygmalino během podzimu přineslo kromě dětské logické hry PixBlocks (viz recenze) také rodinnou hru Bloom Town. Hra je určena pro 2–4 hráče od 8 let. Představujete v ní starostu, který se snaží vybudovat ideální městečko, které by přitahovalo nové obyvatele.

Každý hráč má svou desku, která představuje plochu města s vyznačenými parcelami. Během hry ji zaplňuje projekty pro stavby: domů, kanceláří, parků, obchodů a metra. Na začátku hry dostanete do ruky dvě náhodné kartičky projektů. Další pak získáváte z nabídky. Záleží ale na symbolu políčka, kam umístíte stavbu. Je to jeden z taktických prvků pro vaše rozhodování.

Ve vašem tahu nejprve položíte do svého města kartičku stavby a získáte za ni příslušné body. Záleží na typu budovy a dříve postavených budovách v jejím okolí. Například bod dostanete za postavenou kancelář a další bod za každou dříve postavenou sousedící kancelář v řadě či sloupci. Obchodní dům vám dá body za vyznačené typy sousedících budov. Metro za propojené stavby metra diagonálně, atd.

Kromě toho dochází během hry k bodování obecních kartiček, které představují jakési požadavky komunálu. Přináší další body za určité typy budov. Toto bodování ale přichází náhodně, po vyložení druhého žetonu. Kromě toho můžete využívat bonusové akce za položení stavby na vyznačené pole. Můžete zdvojnásobit počet bodů za právě položenou kartičku nebo okamžitě provést dodatečný tah.

Bloom Town je jednoduchá kombinační hra, ve které se snažíte vhodným umisťováním budov získat co nejvíce bodů. Zároveň se snažíte co nejvíce využívat dostupných výhod. Hra je poměrně náhodná, ať už v omezené nabídce, nebo v tom, kdy a jaké nastane průběžné bodování. Výhodou jsou jednoduchá pravidla, která zabírají 4 strany včetně ilustrací, svižné tahy a rychlá celá partie, kterou odehrajete okolo 30 minut. Hra se proto hodí pro rodinné hraní.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář