Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Desítku Junior si užijí děti i dospělí

Po Desítce a Desítce: Česko si můžete již zahrát také Desítku Junior. Jedná se o novou variantu úspěšné znalostní hry. Desítka je jedna z nejlepších her svého typu vůbec. Vše potřebné máte v kompaktní krabičce s jednoduchým a funkčním mechanismem získávání bodů. Nová verze Junior obsahuje sadu otázek a úkolů, které jsou přizpůsobeny znalostem dětí. Hru si zahrajete ve 2–8 hráčích od 8 let. Buď do 4 hráčů hrajete každý sám za sebe, nebo ve více hráčích ve dvojicích.

Systém hry je nastaven tak, že nikdo zbytečně nečeká, všichni jsou neustále vtaženi do hry. Jeden po druhém vybíráte správnou odpověď. Správné řešení si hned ověříte. Pokud jste odpověděli správně, žeton si necháte, pokud ne, odevzdáte všechny žetony, které jste v daném kole získali. Pokud již nechcete odpovídat, pasujete a započítáte si všechny získané body. Každý si tak může nastavit míru „rizika“, do kterého půjde. Buď spoléhá na své znalosti, nebo může pokusit i štěstí.

Skladba úkolů v Desítce Junior je pestrá, stejně jako v předchozích desítkách. Setkáte se s otázkami pěti různých typů: pravda-nepravda, číslo, pořadí, barva a otevřené otázky, u nichž musíte uhodnout správné slovo či jméno. K dispozici je 100 oboustranných karet, tedy 200 otázkových okruhů (na každé je 10 otázek). I zde také funguje, že se hráči něco nového dozvědí, a to i dospělí. Některé otázky jsou ale pro dospělého výrazně lehké. Doporučuji pro hrát, řekněme s citem, nebo v „homogenní“ skupině.

Hra končí, když někdo dosáhne 20 bodů. Hrajete tak různý počet kol, záleží na úspěšnosti hráčů. Díky šikovné krabičce se hra skvěle hodí na cesty.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář