Hrajeme.cz
Nové hryPro náročnéPro rodinné hraní

Ve hře Boží zboží zhodnocujete práci svého hospodářství

Další novinkou, kterou v poslední době vydal MindOK, je malá karetní hra Boží zboží. Určena je pro 2–4 hráče od 10 let. Každý hráč během hry buduje své hospodářství, produkuje různé zboží a staví nové budovy. Vše může propojit do výrobního řetězce, a tím zhodnocovat svou produkci. Komu se to podaří nejlépe, zvítězí. Autorem hry je Alexander Pfister, můžete znát jeho hru Port Royal, která u nás rovněž vyšla.

Boží zboží je celkem jednoduchá, rodinná hra, i když na první pohled může vypadat komplikovaně. Je to dáno tím, že karty využíváte trojím způsobem, jako zboží, surovinu či stavbu, zobrazují několik druhů surovin a zboží, k tomu cenu a body. Jakmile si hru ale vyzkoušíte, vše běží hladce. Přitom vám poskytuje řadu možností, jak můžete karty kombinovat, abyste vytvořili efektivnější hospodářství než ostatní.

Bozi-zbozi-ukazka-karet

 

Každé kolo hry má čtyři fáze. Nejprve si každý dobere dvě karty do ruky (1. fáze). Potom se začne vytvářet nabídka na trhu (suroviny dostupné každému hráči), každý stanový budovu, ve které bude pracovat (případně více budov, když má tovaryše), a připraví si kartu budovy, kterou chce postavit (2. fáze). Nato přichází západ slunce a nabídka trhu se rozšíří o další suroviny (3. fáze). Nakonec dojde na výrobu, stavbu budov a najímání tovaryšů (4. fáze).

Na začátku máte jen milíř, který vyrábí uhlí v ceně jedné mince, a na něm máte sedm karet zboží. K tomu dostanete do ruky pět karet. Každý hráč má také svého hospodáře (případně také tovaryše), kterého posílá pracovat do některé své budovy. Přitom stanoví, zda bude pracovat pilně (a při splnění podmínek vyrobí více zboží), nebo liknavě (a zboží vyrobí méně).

Náhoda v této hře hraje poměrně velkou roli, ale je i na vás, abyste šli štěstí naproti a nespoléhat se na konkrétní karty či suroviny. Můžete hrát více na jistotu, a získat méně, nebo riskovat, a získat více či nic. Hru proto lze doporučit pro hraní se staršími dětmi nebo s přáteli, kteří mají raději nekonfliktní hry. Boží zboží je bez jakékoliv interakce mezi hráči. Jednu partii zvládnete za půl hodiny, takže dobře zvládnete i několik partií za sebou.

Související články:

Ohodnoťte hru Boží zboží v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář