Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Malá velká království přivítala hrdiny

Malou, ale přitom strategickou hru Malá velká království, kterou si zahrajete za půl hodinky, obohatilo nedávno rozšíření Úsvit hrdinů. České vydání připravily opět REXhry. Do hry přináší řadu nových možností, jak můžete získat vítězné body, a především svou moc rozšíříte díky hrdinům, pevnosti vám zas pomohou lépe chránit vaše území. Nechybí nové národy a země, a také nový zdroj – stříbro, slouží jako univerzální platidlo. Najdete zde také pravidla pro sólovou hru, takže si Malá velká království zahrajete, i když zrovna nemáte po ruce další spoluhráče.

Ve hře Malá velká království soupeříte ve fantasy světě o to, kdo dokáže lépe rozvinout své království v malé říši. Každý hráč reprezentuje jeden národ, který má specifické vlastnosti. K tomu, abyste se mohli rozvíjet, získávat nová kouzla a stavět hrad, potřebujete zdroje. Říše je ale malá, takže se konfliktům nevyhnete.

MVK-Usvit-hrdinu-material

Hrdinové se pohybují jako běžné figurky, ale mají navíc zvláštní schopnosti, které najdete na kartě hrdiny. V průběhu hry se také mohou zlepšovat. Můžete také hrdinu odvolat, a získat tak vítězné body. Odvolání třetího hrdiny nově spustí konec hry. Pokud hrdina prohraje válku, a nechce nebo nemůže ustoupit, odstraníte ho ze hry a odložíte jeho hrdinskou kartu.

Rozšíření také přináší dva nové kraje: ledová území poskytuje stříbro a v tundře nemůže probíhat válka. Nově také může stavět pevnosti. Poskytují slevu -1 na zaplacení bojového čísla a na konci hry hráč získá bod za každou pevnost na jiné kartě než domovské.

MVK-Usvit-hrdinu-narod-Minotauri

A jaké nové národy rozšíření přináší? Je jich celkem 13, například jsou to Medvědodlaci s výhodami v boji, Ptakolidé mají výhodu pro ústup, Enti zas v lese, Lvouni získávají snáze jídlo, Gnomové zas lépe pracují s kameny a při stavbě.

Celkově rozšíření Úsvit hrdinů velmi pěkně rozvíjí základní hru. Přidává na variabilitě a zajímavosti. Pokud máte Malá velká království rádi, pak s vyzkoušením neváhejte.

Související články:

Ohodnoťte hru Malá velká království k katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář