Hrajeme.cz
Chystá sePřečtěte si

Jaké novinky připravuje MindOK v roce 2016

V pondělí jsme si představili první novinku, kterou MindOK pro letošní rok připravuje, kooperativní hru Pandemic Legacy. Je to pecka, která slibuje jedinečný zážitek. K dispozici bude nejspíš v srpnu. MindOK ale chystá i další hry, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Některé ocení především širší hráčská veřejnost a další pak rodiče s mladšími dětmi. Skvělou zprávou například je, že v češtině vyjde karetní hra Machi Koro (její recenzi jsme vám již přinesli). Tyto nové hry by se měly objevit do léta. Pojďme se na ně blíže podívat.


Machi Koro – pro 2–4 hráče

Machi-Koro-boxDEMachi Koro je karetní rodinná hra od japonského autora Masao Suganuma. Určena je pro 2–4 hráče od 8 let. Jako starosta budujete město, které bude splňovat požadavky náročných obyvatel. K dispozici k tomu máte karty různých budov, jejichž vyložením získáte výhody ve svém tahu, ale třeba i v tahu ostatních hráčů. Hra má přístupná pravidla a jedna partie trvá okolo 30 minut.

Hra získala nominaci na cenu německé kritiky Spiel des Jahres 2015.

Odkazy:

 

Rozšíření hry Machi Koro 1 a 2

Machi-Koro-velke-rozsireni-boxSoučasně se základní hrou Machi Koro vyjdou i dvě rozšíření (Millionaire’s Row a Harbor), která do hry vnáší nové prvky. V Německu vyšlo jako velké rozšíření. Hra je díky nim strategičtější. Osloví proto především náročnější hráče, pro které je základní hra moc jednoduchá.

Odkaz:

 

Klub ztroskotanců – pro 2–5 hráčů

Klub-ztroskotancu-boxenJe to nová hra Vládi Suchého, kterou loni v Essenu představilo CGE. Hra je zasazena do stejného prostředí jako hra Dědictví a tyto hry je také možné vzájemně propojit. V Klubu ztroskotanců hráči představují členy klubu, kteří se předhánějí v tom, kdo dřív finančně zkrachuje, ztratí přízeň voličů či dobré vztahy. Hra má tři moduly, které se dají libovolně kombinovat. Jednotlivé  moduly mohou také sloužit jako rozšíření Dědictví.

Odkaz:

 

Goblíci jedlíci (Gobblet Gobblers) – pro 2 hráče

Gobblet-Gobblers-boxenJedná se o upravenou abstraktní hru Gobblet do podoby pro děti od 5 let. Cílem je vytvořit řadu vlastních figurek dříve než soupeř. Figurky ale mají různou velikost a mohou se překrývat. Hráči se proto musí snažit pamatovat, kam svou figurku dříve umístili, a využít toho. O překvapení ale není nouze. Je to jednoduchá a vtipná hra v pěkném provedení pro děti (hraje se na síti 3 x 3).

Odkaz:

 

Boží zboží (Oh my Goods) – pro 2–4 hráče

Bozi-zbozi-boxdeRakouské Spiel Museum loni vydalo menší karetní hru Oh my Goods od Alexandra Pfistera (autora Port Royal). Hráči představují evropské řemeslníky v době středověku. Vyrábějí různé výrobky jako nástroje, sudy, okna. Jen ten, kdo dokáže chytře využívat výrobních řetězců, získá na konci hry nejvíce bodů. Hra využívá obdobný princip volby rizika jako v Port Royal.

Odkaz:

 

Port Royal – rozšíření – pro 1–5 hráčů

Port-royal_kontrakt_boxPokud jste si oblíbili rodinnou karetní hru Port Royal, tak vás určitě potěší, že u nás vyjde také rozšíření. Do hry přináší nový prvek: smlouvy. Hru také obohacuje o další osoby a lodě. Zároveň si budete moci hru zahrát v kooperativní verzi nebo i ve variantě pro jednoho hráče.

Odkaz:

 

World of Tanks: Rush – Poslední bitva – 2. rozšíření

World-of-Tanks-posledni-bitva_boxKaretní hru World of Tanks, která je založena na populární on-line hře, obohatí druhé rozšíření. Balíček získá nová japonská vozidla a další karty. Hra získá také nová pravidla.

Odkaz:

 

Dětské hry z produkce společnosti Selecta

  • Mlsné myšky (Viva Topo) – pro 2–4 hráče od 4 let – nové vydání hry s myškami, sýry a kočkou
  • Karneval berušek (Maskenball der Kafer) – pro 2–6 hráčů od 4 let
  • Zvířátka na palubu (Zoowaboo) – pro 2–4 hráče od 5 let
  • Zajíček v své jamce (Hop hop Häschen) – pro 2–5 hráčů od 3 let

 

Vycházejí v nové grafice:

Viva-topo-box Maskenball-box Zoowaboo-boxHopp-hopp-box

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Související článek:

 

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Jaké novinky připravuje MindOK v roce 2016 – 2. část | Hrajeme.cz 23.4.2016 at 15:17

[…] pro letošní rok již oznámil řádu novinek (viz článek). Není to ale všechno, co pro nás připravuje. Během léta se můžete těšit na další […]

Připojte svůj komentář