Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraníVideoVideopředstavení

Ve hře Diamant překonáváte nástrahy a hledáte poklady

Další letní novinkou, kterou připravilo Albi, je rodinná hra Diamant. Zahrajete si ji ve 3–8 hráčích od 8 let. Autory jsou známí tvůrci Alan R. Moon a Bruno Faidutti. Abychom byli přesní, jedná se o novou edici s novou grafickou hry, která původně vyšla v roce 2005. Je to zástupce her push your luck („jdi štěstí naproti“). Hráči se jako dobrodruzi pouští do temné sluje a pátrají po pokladech. Snaží se jich vynést co nejvíce. Jednu partii zvládnete za půl hodiny.

I když hru ještě neznáte, zaujme vás, a především děti, tím, že každý hráč dostane svou truhličku, do které si v průběhu hry uschovává diamanty a červené rubíny. Obdrží také figurku dobrodruha a dvě karty volby. Celkem se hraje na pět kol, která představují pět expedic do jeskyně Tacora za proslulými diamanty a rubíny. Ty tam uschovaly dávné kmeny. Na jejich ochranu ale nastražily i pasti.

V každém kole se postupně otáčejí karty expedice a před otočením další karty se všichni hráči účastnící se výpravy rozhodují, zda budou pokračovat a riskovat, nebo zda se vrátí do tábora s dosud získanými poklady. Pokud totiž narazí na druhou druhou kartu téže pasti, kolo okamžitě končí, a hráči přijdou o vše, co cestou nasbírali. Při otočení nové karty pokladu se účastníci expedice podělí rovným dílem a co zbude, zůstane na kartě. Tyto poklady získá ten, kdo se stačí vrátit do tábora včas. Správně načasovaný návrat tak může přinést cenné rubíny navíc.

 

Kolo tedy končí, když se všichni dobrodruzi vrátí do tábora, nebo jakmile se otočí druhá karta pasti stejného typu. Na konci pátého kola si pak všichni sečtou body za diamanty a rubíny uložené v truhlici. Hráč s nejvíce body zvítězí.

Hra Diamanty je jednoduchá a rychlá, takže si ji dobře zahrajete v rodině s dětmi i s příležitostnými hráči. Pravidla si objasníte během pár minut. Především pro děti má své kouzlo ve sbírání drahých kamenů, které jim krásně chrastí v truhlicích. Zároveň se učí odhadovat riziko a jeho správnou míru. Prostě a jednoduše, kdo chce moc, často nemívá nic. Nechybí proto ani humorné situace. Vřele doporučuji vyzkoušet.

 

Videopředstavení hry od Albi (délka videa: 3:05 min.):

 

Související články:

Diamant v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář