Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Vypravte se s hrou Costa Rica do deštného pralesa

Další letní novinkou od Albi je rodinná hra Costa Rica, kterou si zahrajete ve 2–5 hráčích od 8 let. Pravidla jsou ale jednoduchá a herní materiál bez textu, takže ji zvládnou i děti od 6 let. V této hře vypravíte do kostarického deštného pralesa, abyste pořídili snímky co nejvíce zvířat. Potkat můžete například jaguára, tukana, rosničku či baziliška. Nejúspěšnější hráč se stane světoznámým fotografem a vítězem hry.

Hra obsahuje šestiboké dílky tří různých terénů. Každý z nich skrývá jiná zvířata, ale také různou míru nebezpečí. Před vlastní hrou s dílků krajiny vytvoříte herní plán. Ten je tedy variabilní a v každé partii budete znovu objevovat jeho tajemství. Každý hráč má šest figurek cestovatelů, kteří se budou vydávat na výpravy do pralesa. V každé skupině, které jsou rozestaveny kolem herního plánu, mají hráči po jedné figurce.

Hráč, který je na tahu, představuje vedoucího expedice. Vybere si jednu skupinu cestovatelů, ve které má figurku, a vede ji do pralesa tak, že odkryje jeden sousední dílek krajiny. Nato se musí rozhodnout, zda si ho vezme, a s ním i figurku cestovatele, nebo pasovat. V případě, že pasuje, má příležitost dílek získat další hráč. Pokud všichni pasují, vedoucí expedice odkryje další dílek. Tak se pokračuje, dokud si někdo nevezme dílky, nebo dokud se neobjeví druhá hrozba. Pak se dílky s hrozbami odstraní a zbylé získá vedoucí expedice.

Na konci hry získají hráči body podle počtu „nafocených“ zvířat, čím více zvířat jednoho druhu, tím více bodů. Kdo má na konci snímky zvířat každého druhu, obdrží bonus v hodnotě 20 bodů (a to za každou šestici).

Ve hře Costa Rica tedy funguje princip „push you luck“ (jít štěstí naproti). Každý hráč se rozhoduje sám za sebe, do jakého chce jít rizika. Může hodně získat, ale také ztratit. Někdo hraje na jistotu a vystačí si s málem, jiný pokouší štěstí. Každý typ krajiny vám poskytují jinou šanci na objevení více zvířat, ale i hrozeb.

Díky jednoduchým pravidlům si dobře zahrajete s dětmi či příležitostnými hráči.

 

Související články:

Costa Rica v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář