Hrajeme.cz
Nové hry

Ve hře Kensington se stanete staviteli

Kensington je nová rodinná hra od Piatniku, která vás zavede do Londýna 19. století. Stanete se staviteli, kteří budují nejimpozantnější domy. Hra je určena pro 2–5 hráčů od 8 let. Má jednoduchá pravidla, takže si ji dobře zahrajete v rodině s dětmi či příležitostnými hráči. Založena je na skládání dílků různých tvarů jako v tetrisu. Usilujete přitom o vybudování co nejkompaktnějšího domu, který vám přinese nejvíce bodů.

Každý hráč staví vlastní dům. Dílky se postupně odebírají ze společné zásoby, představují dveře, okna, zdi a střechy. Ve svém tahu si vezmete jeden dílek, a ten můžete ihned stavět. Pokud to nejde, můžete ho odložit do svého skladu a použít ho později. Místo máte až pro dva dílky. Dílky dveří a střech si ale můžete vzít jen v případě, že odevzdáte bonusový žeton. Ty vám také umožňují vzít dílek jinému hráči ze skladiště. Střechy nezbytně potřebujete, protože bez nich vám dům nepřinese body.

Kensington je jednoduchá hra, která využívá známý a funkční princip skládání dílků jako například v Ubongu. Každý ve výsledku ale vytvoří vlastní dům, někdo větší, někdo menší, ale vždy jedinečný.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář