Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Ve hře Limes vytváříte krajinu římské provincie

Limes je novinka, kterou Albi přineslo během září. Jedná se o pěknou rodinnou hru, která je přístupná širokému okruhu zájemců. Určena je pro 1–2 hráče od 8 let, zahrajete si tedy ve dvou, ale pokud rádi řešíte různé rébusy, pak výborně i sami. Pokud spojíte dvě hry dohromady, můžete si ale zahrát i ve čtyřech. Limes některými prvky připomene Carcassonne. V průběhu hry vytváří krajina, ale každý hráč vlastní pomocí přesně 16 karet. Na karty krajiny se rovněž pokládají figurky kvůli bodování. Bodování je ale promyšlenější.

Limes-hraBěhem hry vznikne krajina s poli, lesy, skálami a vodními plochami, vytvoříte římskou provincii obsazenou sedláky, dřevorubci, rybáři a strážci. Ti vám na konci hry přinesou body podle hodnoty oblasti, ve které se nacházejí. Hraje se tak, že jeden z hráčů vždy vezme vrchní kartu ze svého balíčku a stejnou kartu si najdou druhý hráč. Poté oba hráči musí kartu přiložit k dříve položeným kartám tak, aby se alespoň jedním vrcholem dotýkala některé z nich. Karty krajiny se přitom umisťují do čtverce o velikosti 4 x 4. Na některou část právě přiložené kartičky pak smí položit jednoho svého dělníka. Hra končí po položení 16. karty bodováním.

Body získáte za každého dělníka. Farmáři přinášejí body za každou část v oblasti, kde se nachází, rybář za každou chatrč, dřevorubec za každou oblast, s níž les sousedí, strážný pak za každý les, který se svého stanoviště vidí ve vodorovné či svislé linii. Počítadlo pro zaznamenání bodů najdete na zadní straně krabice.

Limes-ukázka-hry

Limes je jednoduchá hra, kterou si rádi zahrají především ti, kdo vyhledávají nekonfliktní hry. Každý si vytváří vlastní krajinu, novou kartičku musí umístit šikovně a promyšleně. Nemusí se však obávat, že mu někdo jiný něco zboří či změní, a tím pokazí jeho plány. Přestože mají všichni hráči stejné podmínky, každý si vytvoří svou unikátní krajinu. Je to také rychlá hra, jednu partii zvládnete do půl hodiny.

Hra vznikla přepracováním původní hry Cities, ve které se stavěla města. Limes se také může pochlubit oceněním International Gamers Award 2014 v kategorii strategická hra pro dva hráče.

Odkazy:

 

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Videonávod vás naučí hru Limes | Hrajeme.cz 22.4.2016 at 23:24

[…] Ve hře Limes vytváříte krajinu římské provincie […]

Připojte svůj komentář