Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Ve hře Tokaido Duo putujete Japonskem ve dvou

Tokaido patří mezi pohodové rodinné hry, kterou vytvořil Antoine Bauza. Těsně před Vánoci u nás vyšla samostatná hra Tokaido Duo, která je určena čistě pro 2 hráče od 8 let. Pokud znáte 7 divů světa: Duel od stejného autora, pak vás nepřekvapí, že novinka má stejnou atmosféru, ale jedná se o jedinečnou hru přizpůsobenou pro 2 hráče.

V menší krabičce, jejíž velikost mají obvykle hry pro dva hráče, najdete hrací desku určenou pro oba hráče, tři menší hráčské desky pro každého hráče, řadu žetonů a plátěný pytlík. Každý hráč také dostane tři figurky: poutníka, kupce a malíře). S nimi budete putovat po ostrově Šikoku. Poutníci vzdávají hold chrámům a obdivují krásy zahrad, kupci nabízí zboží a snaží se vydělat na živobytí, malíři mění svá zastavení v umělecká díla.

Stejně jako je tomu u velkého Tokaida, i Duo vás zaujme svou minimalistickou, zenovou grafikou, a to jak krabice, tak herního materiálu. Vše podporuje klidnou a pohodovou atmosféru. Na to, že se jedná o malou hru, překvapivě zaplní velkou plochu stolu. Přitom vypadá velmi pěkně a přehledně.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář