Hrajeme.cz
Představení hryPro náročné

Ve hře Twilight Inscription zažijete vesmírnou strategii v roll and write verzi

Twilight Imperium je legendární hra, jejíž čtvrté vydání vyšlo i u nás. Fantasy Flight Games k 25. výročí jejího prvního vydání připravili novou samostatnou hru zasazenou do jejího světa s názvem Twilight Inscription s označením epický roll&write zážitek. Hra je určena pro 1–8 hráčů od 14 let. Jedná se o strategickou zakreslovací hru, ve které každý hráč vede svou frakci v zápase o uvolnění trůn galaktického impéria.

Ve hře je celkem 32 hráčských archů, na které budete „psát“ pomocí za sucha stíratelných zvýrazňovačů. Pro každého hráče jsou připraveny čtyři: navigace, expanze, průmysl a válečnictví. Jsou základním prvkem hry, na ně si budete zakreslovat různé značky a usilovat o co nejvyšší zisk vítězných bodů. S jejich pomocí se budete rozšiřovat po vesmíru, získávat technologický pokrok, průmyslové zázemí i vojenskou moc.

Budete si moci vybrat jednu z 24 frakcí, které znáte ze hry Twilight Imperium. Každá má své specifické přednosti, které vám napovídají, jakou cestu k úspěchu bude pro vás vhodné zvolit. Najdete zde Hacanské emiráty, Sardakk N´Orr, Nomády, Winnu, Koalici Mentaků a další. Na druhé straně frakce si přečtete něco jejím původu.

Potřebné zdroje budete získávat z karet událostí a především velkých originálních kostek se složitými symboly. Celkově se jedná o kvalitně zpracovanou hru. Díky barevnému zpracování působí hráčské desky přehledně a příjemně.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář