Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Dva bratři jsou strategická dvojkovka

Koncem listopadu jsem se dočkali i strategické hry Dva bratři, která je určena pro 2 hráče od 10 let. Vydalo ji Albi. Stojí za ní trio českých autorů Olda Rejl, Ivan Eklp Dostál a Ondra Cigánek. Stanete se v ní královskými bratry, kteří mezi sebou soutěží o to, kdo se stane následníkem trůnu. Král jim proto svěří část území, aby ho spravovali.

Hráči pomocí destiček budov a terénů vytváří společnou krajinu. Přičemž postavené budovy hráči přinesou na konci hry body. Každá má vlastní specifické bodovací podmínky a zároveň představuje typ krajiny, který umožňuje získávat určitou surovinu: dřevo, obilí, kámen. Zvítězí ten, kdo bude mít více vítězných bodů.

V krabici najdete šest sad po devíti destičkách. Pro každou hru si vyberete 3 sady, které promícháte. Tvoří společnou zásobu. Hra skončí po jejím dobrání (resp. každý má ještě jeden tah). Sady můžete libovolně kombinovat, což zvyšuje variabilitu hru.

Před začátkem hry je potřeba připravit královskou nabídku. Tvoří ji šest destiček budov, které vyložíte do kruhu. Jeho součástí bude i královský štít, od které ho se počítá, které destičky z nabídky budete mít k dispozici. Dále připravíte počáteční krajinu. Společně ji budete postupně rozšiřovat o nové budovy a krajiny.

Hráči se střídají v tazích. Ve svém tahu můžete provést několik akcí. Povinně si musíte vzít do ruky jednu destičku budovy z královské nabídky, která je ve vašem dotahu (1–3 destičky od královského štítu). Další akce jsou nepovinné. Můžete z ruky vyložit jednu či více destiček budov a rozšířit krajinu. Musíte přitom zaplatit jejich cenu v surovinách. Ty vám dají destičky v nabídce ve vašem dosahu nebo destičky budov v krajině, na nichž máte svůj štítek jednotky. Abyste toho dosáhli, můžete využít další nepovinnou akci, kterou je přesun vlastních jednotek.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář