Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Velbloudí dostihy v karetní podobě si vezmete i na cesty

Aktuální novinkou, kterou v českém vydání připravilo Albi, je rodinná hra Velbloudí dostihy na cesty. Zahrajete si ji ve 2–6 hráčích od 8 let. Vychází z deskové hry Velbloudí dostihy a mnoha aspektech se s ní shoduje. Čekají vás závody velbloudů, kteří se rádi vzájemně nosí na zádech, a především sázky na jejich výsledek. Celkově se ale jedná o nový závod, který vám přinese nový zážitek.

Zvelbloudi-dostihy-na-cesty-ukazka-hryávod se skládá z několika etap, a ni v této verzi hry velbloudi nepatří jednotlivým hráčům. Budete vydělávat peníze sázením na umístění jednotlivých velbloudů, a to na vítěze každé etapy, na velblouda, který umístí uprostřed závodního pole, i na velblouda, který skončí v závodě poslední („salát“). Kdo celkově vydělá nejvíce peněz, zvítězí.

Ve velké hře určujete pohyb velbloudů pomocí kostek, které vám vypadnou z pyramidy. V nové variantě postupně otáčíte karty ze závodního balíčku. Ten vždy společně vytvoříte na začátku etapy tak, každý hráč z karet, které dostane do ruky, některé odloží stranou, další vybere do závodního balíčku a jednu „tajnou“ kartu si nechá. Když dojde balíček závodních karet, je konec etapy a následuje výplata etapových sázek. Závod obvykle trvá 2 až 4 etapy.

velbloudi-dostihy-na-cesty-ukazka-karetVe svém tahu provádíte jednu závodní akci vždy a můžete provést jednu sázkovou akci. Závodní akce jsou tři: 1. umístění fenka nebo palmy na závodní dráhu (fenek působí tak, že se velbloud, který skončil pohyb na stejném poli, posune o jedno pole zpět, palma ho naopak posune o jedno pole vpřed), 2. otočení vrchní karty ze závodního balíčku a posunutí příslušného velblouda, 3. zahrání tajné karty. Sázkové akce jsou dvě: 1. můžete si vybrat kartu etapových sázek, 2. vsadit si na celkového vítěze nebo saláta.

Díky jednoduchým pravidlům si karetní Velbloudí dostihy zahrajete s kýmkoliv. Dobře se hodí pro hraní s dětmi v rodinném kruhu i s přáteli. Společně si užijete napínavé závody. Malá krabička vám také umožní, abyste si hru vzali kamkoliv, třeba na hory.

Velbloudí dostihy na cesty v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář