Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Využijte své vůdčí schopnosti a vyhrajte ve hře RONE

RONE je nová karetní hra pro 2 či 4 hráče, kterou u nás vydaly REXhry. Název znamená Races of New Era. Hra vás zavede do postapokalyptického světa po nukleární válce, ve které byly zničeny téměř všechny výdobytky civilizace a zbylo jen málo použitelných zdrojů. O ně svádí boje různé skupinky těch, kdo přežili. A vy jednu takovou skupinu povedete. RONE je původní česká hra. Jejím autorem je Štěpán Štefaník. Světovou premiéru měla letos v Essenu.

rone-kartyKaždý hráč má svého hrdinu a balíček karet se svými jednotkami a taktikami. Cílem je zničit protivníka. To uděláte tak, že mu zničíte všechny karty z balíčku i ruky soupeře. Celkový počet karet v balíčku a v hráčově ruce tedy představuje celkový počet životů jeho hrdiny. Když utrží zranění, musíte zničit kartu z ruky nebo z balíčku. Každá zahraná karta vlastně představuje ztracený život. Je proto potřeba dobře plánovat a zahrát karty v pravý čas, abyste je efektivně využili.

Ve hře jsou použity čtyři typy karet, které je možné rozdělit do dvou kategorií – trvalé a jednorázové. Mezi trvalé karty patří hrdinové, technologie a jednotky, ty zůstávají na bojišti, dokud nejsou zničeny nebo odstraněny. Mohou mít různé schopnosti. Jednorázové efekty mají karty taktiky. Ty jsou po vyhodnocení odloženy na „hřbitov“.

Hra probíhá tak, že každý hráč odehraje své kolo, které se skládá z pěti fází: 1. Začátek kola, 2. Fáze příjmu – obdržíte nové zásoby vody podle hrdiny (tou platíte za vyložení nových karet), 3. Fáze obnovy – karty na bojišti můžete obnovit, a tím ji připravit na další využití, 4. Hlavní fáze – hrajete karty a využíváte jejich schopností, můžete útočit na soupeře, 5. Konec kola. V každé fázi se mohou aktivovat efekty různých karet. Pěkně je vyřešeno vyčerpávání karet a jejich postupné „nabíjení“ při obnově nebo pomocí efektů karet.

rone-podlozka-art-essen2016Hra má kvalitně zpracované karty s originálními obrázky několika ilustrátorů. Přináší vyvážený a fungující systém, který vám umožňuje různé styly hraní. Primárně je hra určena pro 2 hráče, můžete si ale zahrát i ve čtyřech (na dva týmy). Pro první hry se doporučuje hrát s náhodně vytvořeným balíčkem, po seznámení s kartami a jejich efekty si z dostupných karet můžete vytvořit balíček vlastní. Hra RONE stojí za vyzkoušení. Je na ní vidět, že byla poctivě testována a vylaďována.

K dispozici je již také rozšíření RONE: Probuzení, které přináší 100 nových karet. Hru obohacují o nové herní možnosti a strategie. Můžete zmobilizovat letectvo či vylepšit armádu o nové technologie.

Essen 2016.Essen 2016.Essen 2016.

Související články:

RONE v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář