Hrajeme.cz
Herní ocenění

Připravujeme vyhlášení nové herní ceny Hrajeme.cz

Vážení čtenáři a příznivci deskových her, Hrajeme.cz koncem září oslaví druhý rok v nové podobě a letos je to navíc 15 let od založení tohoto portálu, který je zaměřen moderní společenské hry. Rozhodli jsme se Hrajeme.cz i vám dát dárek v podobě nové herní ceny. Od jiných cen se bude lišit tím, že porota Hrajeme.cz bude každé čtvrtletí (jaro, léto, podzim, zima) vyhlašovat Doporučené hry Hrajeme.cz – nejlepší novinky. Z těchto doporučených her pak zvolí jednu hru, která se stane Hvězdou Hrajeme.cz daného roku.

Hvězdu Hrajeme.cz 2016 vyhlásíme na slavnostním večeru – setkání redakce, vydavatelů, hráčů a příznivců her – ve středu 21. září v Praze. Bude se jednat o neformální setkání. K dispozici budou k vyzkoušení nejrůznější hry, chybět nebudou Doporučené hry Hrajeme.cz 2016 a různé novinky. Chceme se potkat u her a pobavit se o hrách a dění okolo nich. Setkání se můžete zúčastnit i vy, svůj zájem zaznamenejte společně s tipem na vítěze v tomto formuláři, pošleme vám pozvánku. Neváhejte, kapacita je omezena 🙂

Cílem nové ceny Hrajeme.cz je upozorňovat na nejlepší hry vydávané v České republice a pomoci veřejnosti s výběrem správné hry. Vybírat budeme z aktuálních novinek.

Název ceny: Hvězda Hrajeme.cz

Zaměření: Samostatné hry vydané v České republice za poslední rok bez ohledu na žánr a složitost, nejlepší hry s nejvyšším potenciálem oslovit hráče dlouhodobě.

Upřesnění období: Hry vydané od 1. červenec až 30. června.

Pro rok 2016: Hry vydané 2015/2016 (od 1. července 2015 do 30. června 2016).

Doporučení Hrajeme.cz: 4x do roka vyhlásíme doporučené hry za uplynulé čtvrtletí, tím také získají nominaci na hlavní cenu Hvězda Hrajeme.cz za celý rok. Období budou tato: léto (červenec, srpen, září), podzim (říjen, listopad, prosinec), zima (leden, únor, březen), jaro (duben, květen, červen). Vyhlášení plánujeme vždy do konce následující měsíce.

Porota: V porotě jsou zkušení hráči, recenzenti, demonstrátoři her a specializovaní prodejci, kteří mají široký přehled o aktuálně vydávaných hrách a mají zkušenosti s jejich prezentací veřejnosti. Představíme je samostatně.

Volba: Volba nejlepší hry proběhne formou diskuse a společného konsenzu zúčastněným porotců.

Základní kritéria: zábavnost, kvalita, znovuhratelnost i po delší době.

 

Související články:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář