Hrajeme.cz
Soutěže

Vítěz soutěže o hru Quadropolis

Soutěž o hru Quadropolis skončila a je čas vyhlásit vítěze. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel. Zároveň připojujeme i správné odpovědi.

Hru Quadropolis, kterou do soutěže věnoval Blackfire, získal Zdeněk M. z Jindřichova Hradce.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky a odpovědi:

1. Ve hře Quadropolis hráči využívají architekty, kolik jich mají k dispozici? – v základní hře má každý hráč k dispozici své 4 architekty

2. V kolika hráčích si hru Quadropolis můžete zahrát? – hra je určena pro 2–4 hráče

3. Na následující fotce jsou čtyři herní komponenty ze čtyř různých her. K jakým hrám patří?

2016-03-17 Kviz-Blackfire-brezen
A) Star Realms, B) Hra o trůny: karetní hra, C) Munchkin: Zombíci, D) Psí život

 

4. Uvítali byste elektronický nebo tištěný časopis o moderních společenských hrách, který by u nás pravidelně vycházel? Jak často by případně měl vycházet a co by měl určitě obsahovat? – Děkujeme za všechny vaše postřehy a názory. Většina z vás by časopis uvítala, elektronický i tištěný, ale mnozí považují pravidelné články na webu za dostačující. Zde je několik vašich názorů: 

 • Časopis je určitě zajímavý nápad. Jen se obávám, jak by to s ním bylo v době, kdy je na internetu spousta serverů věnujících se (kvalitně) deskovým hrám. Papírová verze by mohla zaujmout nějakým promo obsahem, tak jako to dělal/dělá SpielBox. Ale předpokládám, že zařizování kolem tohohle by nebylo jednoduché a časopis by nejspíš vycházel jen párkrát do roka…
 • Elektronický ani tištěný časopis bych neuvítal. Jsou pro mě dostačující články, recenze a komentáře uživatelů na webu.
 • Mně by se líbil časopis v tištěné podobě. Zvažoval bych předplatné, pokud by bylo za zvýhodněnou cenu. Nemám zkušenost s placenými časopisy v elektronické podobě. Jedno číslo měsíčně by asi bylo dostačující.
  Hlavně recenze her z různých kategorií. Dále různé zajímavosti, chystané novinky, plánované herní akce, rozhovory s autory a se zkušenými hráči, porovnání různých strategií u oblíbených her…
 • Nejsem si jistý o finanční návratnosti tištěného časopisu, ale elektronická verze s dvouměsíční periodicitou by si určitě své fanoušky našla. Recenze her, rozhovory s designéry a autory plus tipy na kickstarterové hry by rozhodně chybět neměly, stejně jako kalendář chystaných akcí.
 • Časopis v elektronické podobě by mě osobně asi jako celek nelákal a jednotlivé články jsou na internetu většinou běžně dostupné. Tištěný časopis bych si prolistoval rád, ale asi nemá smysl jeho distribuce v běžné prodejní síti. Viděl bych to spíš na prodej formou předplatného. Zajímavá by mohla být například sleva na předplatné (nebo několik čísel úplně zdarma), která by šla získat při nákupu vybrané hry.
  Jedenkrát za měsíc by bylo dostačující.
  Asi mě nenapadá nic moc jiného, než je na stránkách hrajeme.cz. Takže recenze her, třeba i s povedenými komentáři veřejnosti, chystané novinky, plánované herní akce atd.
 • Tak určitě je to lákavá představa 🙂 Zásadní otázkou je jeho obsah, který by neměl být shodný s obsahem nějaké webové stránky. Určitě bych si ho rád přečetl a papír je papír, ale nemyslím si, že tištěná verze by mohla být rentabilní. Napadá mě spojit se s nějakým existujícím periodikem, napadá mě Pevnost a třeba jednou za čtvrt roku vydat vloženou přílohu o moderních společenských hrách, v rozsahu cca 10–20 stran, kdy by byly nejen recenze, ale i nějaké rozhovory s autory, žebříčky, tříděni her, strategie a pod. Pevnosti by to mohlo přilákat nové čtenáře.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář