Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Vychází kooperativní hra MARVEL: D.A.G.G.E.R.

Dnes 30. června vychází nová kooperativní hra zasazená do komiksového světa z dílny Fantasy Flight Games. Jmenuje se MARVEL: D.A.G.G.E.R. V češtině by to tedy mohla být Dýka, ale je to zkratka: Defense Alliance for Global and Galactic Emergency Response, takže je to hra o globálním hrdinství, jak praví český podtitul. České vydání připravil Blackfire. Hra je určena pro 1–5 hráčů od 12 let.

Ve hře se ujmete role hrdinů ze světa Marvelu, abyste se postavili silám mocné a prohnané nemesis. Můžete být například Spider-Man, Black Widow, Elektra, Daredevil. Budete plnit různé mise a porážet nepřátele, nakonec se budete muset postavit nemesis při konečném zúčtování, výsledek určí osud celého světa. Pokud chcete uspět, musíte spolupracovat, využívat své jedinečné schopnosti v kombinaci silných stránek jednotlivých hrdinů.

Herní plán představuje mapu světa. Budete se pohybovat po síti vzájemně propojených polí. Ve hře nejsou plastové figurky, ale kartonové standies, které vkládáte do barevných podstavců značících různé aspekty (ve hře jich je šest, agrese, ochrana, spravedlnost, velení, ostražitost a odhodlání). Aspekty představují hrdinovu specializaci a místo v týmu. Svůj podstavec má i nemesis. Svou postavu si zvolíte na začátku hry. K dispozici máte deset oboustranných karet hrdinů. Pro partii také zvolíte jednu ze čtyř karet nemesis.

Hraje se na kola, nejprve proběhne fáze hrdinů, poté nemesis. Hru uzavře konečné zúčtování, v němž hrdinové porazí nemesis, nebo prohra hrdinů. Zkoušky atributů a boj se řídí kostkami.

MARVEL: D.A.G.G.E.R. je dobrodružná kooperativní hra, ve které ožívají komiksové postavy a vy si můžete užít jejich zápas za záchranu světa.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář