Hrajeme.cz
Představení hryPro náročné

Společenství dobrodruhů prozkoumává archeologická naleziště celého světa

Začátkem června u nás vyšla novinka Společenství dobrodruhů, která vlastně úplně novinkou není, protože se se jedná o redesign hry Ethnos. Zatímco původní hra vás zavedla do fantasy světa, který jste obsazovali s pomocí nejrůznějších ras, nová hra má atmosféru ala Indiana Jones. Vedete v ní tým archeologů, kteří se vydávají na nejrůznější naleziště po celém světě. Hra je určena pro 2–6 hráčů od 12 let.

Jejím autorem je Paolo Mori, můžete znát jeho hry Blitzkrieg!, Libertalia: Piráti vzduchomoří, Vasco da Gama, Pocker Battle. Vydání novinky se ujala společnost Space Cowboys.

Obrázek: Herní materiál

Hra obsahuje celkem 159 karet postav rozdělených do 12 expedic. Pro každou hru si vyberete 6 postav, jejichž karty expedic zamícháte a vytvoříte balíček. Každá partie díky tomu bude jiná, protože každá postava poskytuje jiné výhody a možnosti, které během hry budete využívat. Při první hře je nejlepší zvolit doporučený výběr postav.

V krabici dále najdete oboustranné plány archeologických nalezišť. První partie se doporučuje hrát základní stranu, pokročilá strana vám následně zpestří hru. Je to další prvek, který přidává hře na variabilitě. Hra obsahuje i další herní matriál potřebný pro různé postavy a naleziště a také pro jednotlivé hráče.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář