Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Vytvořte svou vlastní Tajuplnou říši

REXhry v listopadu představily celou řadu novinek. Jednou z nich je také karetní hra Tajuplné říše, která je určena pro 3–6 hráčů od 14 let, podle doporučení na krabičce. Původní název zní Fantasy Realms. Je to menší hra, s jednoduchými pravidly. Jednu partii zvládnete do 20 minut. V krabičce najdete 53 karet a blok s bodovací tabulkou. Každá karta je ale jedinečná a dohromady dávají neskutečný počet možných kombinací.

Na začátku hry dostanete 7 karet, a na konci hry budete mít 7 karet v ruce. Tyto karty budou představovat vaši říši, kterou jste vytvořili. Bude se skládat například z vůdců a armády, čarodějů, zbraní a artefaktů, bude mít určité počasí. Každá karta má svou hodnotu a určuje podmínky, za nichž získáte bonus či naopak postih. Jinými slovy, jaké další karty vám přinesou body navíc, či vás o nějaké ty body připraví. Během svého tahu si vezmete novou kartu z balíčku nebo jednu z vyložených karet (na začátku je stůl prázdný), a poté jednu kartu z ruky vyložíte. Hra končí v okamžiku, kdy se v odkládacím prostoru nachází deset vyložených karet.

Je to tedy především kombinační hra, ve které pracujete s kartami a jejich interakcemi. Snažíte si je poskládat tak, aby vám daly co nejvíce bodů. Hráči se navzájem neovlivňují. Nepřímo si mohou pomoci tím, jaké karty odkládají na stůl. Musíte si také dobře číst karty a podmínky jejich bonusů a postihů. Například karta Hora vám přinese krásný bonus 50 bodů, pokud máte v ruce i karty Kouř a Požár. Stoletá voda má základní hodnotu 32, ale také postih, že vymaže všechny karty Armády, Země kromě Hory a všechny Ohně kromě Blesku. Hora ale naštěstí odstraňuje postih ze všech Potop, takže se postih ze Stoleté vody neuplatní (je to totiž typ karty Potopa).

Tajuplná říše je rychlá hra, která je určená především náročnějším hráčům, kteří si ji užijí jako pěkný kombinační filler. Zábavnější je hra po více partiích, kdy se již seznámíte s kartami a možnostmi jejich efektů a kombinací. Doporučuji vyzkoušet.


Související články:

Tajuplné říše v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář