Hrajeme.cz
Nové hry

Vyzkoušejte Escape Room jako dobrodružné puzzle

Identity Games propojili originálním způsobem únikovou hru a puzzle. U nás ji vydal Blackfire pod názvem Escape Room: Dobrodružné puzzle – Tajemství vědy. Určena je pro 1–2 hráče od 16 let, ale dobře si ji zahrajete i s mladšími dětmi. Užijete si ji v rodině i v jednom hráči. My jsem ji hráli ve třech, děti skládaly puzzle a společně jsme pak řešili úkoly a hledali správné kódy.

Příběh hry vás zavede do starého domu, který budete coby nastupující strážník prozkoumávat. Přivedlo vás do něj zapnuté poplašné zařízení. Po vstupu do domu jste našli zavražděnou mladou ženu, zároveň jste nečekaně zjistili, že se vstupní dveře zavřely, a nemají kliku, takže nemůžete ven. Postupně místnost po místnosti, doslova dílek po dílku musíte propátrat celý dům, abyste odhalili tajemství domu a našli cestu ven.

Pro hru můžete zvolit variantu Puzzle bez časového limitu a v klidu postupně dům propátrávat, nebo můžete zvolit variantu Úniková hra a měřit čas.

Vnitřek krabice skrývá několik uzavřených boxů, které jsou označeny různými symboly. Pravidla vám po přečtení prologu řeknou, kterou otevřete jako první. Na vnitřní straně víka najdete příběh s aktuálním úkolem a uvnitř dílky puzzle a další herní součásti, které budete potřebovat k vyřešení úkolu. Poskládáním dílků puzzle vytvoříte místnost a můžete začít hledat kód, který vám otevře další místnost. může se jednat o čísla nebo tvary. Použijete ho v Puzzle dekodéru.

Po dokončení místnosti si můžete spočítat váš výsledek, tedy v případě, že jste se rozhodli pro únikovou variantu. Při hraní s dětmi doporučuji zvolit variantu bez sledování času. Kombinace skládání puzzle a řešení hádanek a rébusů je zábavné a pěkně provedené.

Hru vřele doporučuji. Zahrajete si ji sice jen jednou, ale herní zážitek můžete poskytnout i dalším členům rodiny či přátelům. Nebo si ji můžete nechat a jednoduše si skládat puzzle. Hra je určena pro hráče od 16 let, ale nejspíš jen proto, že se v ní vyskytují zavraždění lidé (jen decentně). Herně v rodině zvládnou i děti od 10 let. A pokud si nebudete vědět rady, pomohou vám nápovědy na konci pravidel.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář