Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

Tři na tři je rychlá postřehovka s příšerkami

Mezi novinkami poslední doby najdete i menší postřehovou hru pro děti Tři na tři od Granny, kterou k nám přináší Pygmalino. Je to svižná hra pro 2–4 hráče od 5 let. Na rozdíl od řady jiných postřehovek v této nejde o rychlost reakce, ale o šikovné využití karet, které máte v ruce. Pravidla vám umožňují zvolit různé varianty. Můžete začít základní, která je jednodušší, a navázat pokročilou variantou.

Na čtvercových kartách jsou obrázky rozličných příšerek, jejichž pozadí má různou barvu a vzor. Příprava hry je jednoduchá a rychlá, na stůl rozložíte 9 startovních karet do čtverce 3 x 3 karty. Ty jsou šedé a zobrazují jen příšerky. Do rohů pak náhodně vyberete karty s barevným pozadím. Musíte přitom dodržet základní pravidlo, pokládat na sebe jen stejné příšerky.

Váš tah je jednoduchý, z ruky vyberete kartu a položíte ji na odpovídající příšerku. Pokud vytvoříte vítěznou řadu, vezmete si bodovací žeton, zahrajete ještě jednu kartu z ruku a doberete si do šesti karet. Následuje další hráč. Hraje se, dokud někdo nezíská 5 žetonů, jen se dohraje kolo. Zvítězí hráč s nejvíce žetony, případně se o vítězství dělí.

V základní variantě vám pro vytvoření vítězné řady stačí řadu tří karet v řadě, sloupci či diagonálně, které mají stejnou barvu nebo stejný vzor. V pokročilé variantě je to trochu složitější. Řada musí mít zároveň: 1. stejnou barvu i vzor, 2. stejnou barvu a každá jiný vzor, 3. každá jinou barvu a stejný vzor, 4. každá jinou barvu a jiný vzor.

Bodovací žeton můžete získat i v tahu ostatních hráčů. Pokud si hráč na tahu po položení karty nevšiml, že vytvořil vítěznou řadu, můžete zvolat „Řada!“ a obdržet žeton. Při chybě ale žeton ztrácíte. Při vytvoření více řad najednou můžete získat i více vítězných žetonů najednou.

Tři na tři je rychlá postřehovka s jednoduchými pravidly a pěknými ilustracemi. Díky variabilnímu počátečnímu nastavení a náhodnému rozdání karet je hra dostatečně proměnlivá. Hráči musí kromě hledání kombinace pro získání bodů dávat pozor na to, aby nenahrávali ostatním.

V krabičce navíc jako bonus najdete malé pexeso.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář