Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Yogi je ztřeštěná párty hra

Hledáte jednoduchou, rychlou a zábavnou hru, kterou si užije větší počet hráčů a která může pobavit i nezúčastněné diváky? Pak vyzkoušejte novinku Yogi, kterou vydalo Albi. Tuto ztřeštěnou párty hru si zahrajete ve 3–10 hráčích od 8 let. Ve hře si postupně berete karty a plníte  jejich instrukce. Musíte přitom dodržet všechny instrukce na všech kartách, které jste obdrželi, zároveň. Zvítězí ten, kdo vydrží nejdéle. Když totiž některý příkaz porušíte, ihned vypadáváte ze hry.

Vaším úkolem může být, abyste si položili kartu na hřbet ruky, to je jednoduché, zároveň se musíte ukazováčkem dotýkat krku, proč ne, další karta se musí dotýkat ucha, uf, atd. Postupně zjišťujete, jakých neuvěřitelných tělesných kreací jste vy i vaši spoluhráči schopni. Přitom je jen na vás, jakým způsobem instrukci na kartě dodržíte. Věřte ale, že každá další bude těžší a těžší.

Ve hře jsou dva typy karet. Zelené vykládáte před sebou, kdežto oranžové patří na vaše tělo, na ruku, hlavu, oko… Ilustrace vám napoví, ale jsou jen orientační. V krabičce najdete i dvě šikovné přihrádky na karty, z nichž se karty dobře odebírají.

Pokud vám základní pravidla již nestačí, můžete vyzkoušet i další variantu. V sadistické variantě vybíráte jednu ze dvou karet pro jiného hráče. V týmové variantě pak dvojice či trojice tvoří jednu jednotku, považují se za jednoho hráče. Jinak platí vše jako v základní hře.


Související články:

Yogi v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář