Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Pandemic: Stav ohrožení zpestřuje hru o nové scénáře a nepředvídatelné komplikace

MindOK připravil třetí rozšíření kooperativní hry Pandemic, v češtině má název Stav ohrožení. Je to poslední rozšíření, které završuje celou hru. Pokud jste si Pandemic oblíbili a chcete si hru zpestřit o nové role a scénáře s nečekanými komplikacemi, pak vás toto rozšíření určitě uspokojí. Najdete zde tři scénáře: Venkov, Stav ohrožení a Zákeřný virus. Mezi novými rolemi je například plukovník, který může umisťovat žetony prevence, veterinář, který se může přes výzkumnou stanici dostat na libovolné venkovské pole.

Ve scénáři Venkov se nemoci přenášejí na lidi ze zvířat. Musíte zabránit tomu, aby se tyto nemoci šířili do sousedních velkoměst, jinak by došlo ke katastrofě. Studium nemocí přímo na místě nákazy usnadňuje vyvinutí léku. Toto rozšíření přináší dvě doplňkové herní desky, které přiložíte z obou stran k hernímu plánu základní hry.

Druhým scénářem je Stav ohrožení. Budete se v něm muset vyrovnat s nepředvídatelnými komplikacemi. Na druhou stranu vám nové události zvýší počet tahů, které budete mít k dispozici.

Ve scénáři Zákeřný virus se objevuje pátá nemoc, kterou nedokážete léčit běžnými prostředky. Musíte na ni vyvinout lék a vakcínu dopravit do zasažených měst. Ke zpomalení šíření nemocí vám pomohou nové žetony prevence, respektive se bez nich neobejdete. Pomocí nové akce je můžete umisťovat do měst, a zabránit tak v umístění nové kostičky nemoci. Tento scénář je nejobtížnější. Musíte totiž vyvinout léky na všech pět nemocí a navíc vymýtit fialovou nemoc.

Nové scénáře můžete kombinovat s předchozími rozšířeními, například Zákeřný virus a Laboratoř či Virulentní kmen.


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář