Hrajeme.cz
Chystá se

Ypsilonie, jak se zabydlet v zemi vyjmenovaných slov

Jednou z novinek, která by letos mohla vyjít, je vzdělávací hra Ypsilonie: Cesta do vyjmenované země. Pokud si vzpomínáte na svá školní léta a úmorné biflování vyjmenovaných slov, tak vás jistě potěší, že existují i jiné způsoby, jak se je mohou děti naučit. Patří mezi ně i Ypsilonie. Ve hře najdete jen slova vyjmenovaná a slova jim příbuzná. V kořenech slov jsou jen by, fy, ly, my, py, sy, vy, zy. Pokud se tedy s některým slovem později setkáte, víte, že musíte napsat ypsilon.

Hra je určena především dětem na prvním stupni. Přináší známé herní mechanismy, které děti znají, hod kostkou, posun panáčka po desce, kartičky. V tomto smyslu není zvláštní, originální je zpracování, s jehož pomocí vzdělává nenásilnou, hravou formou. Hra děti nezkouší, ale s v průběhu hry s jednotlivými vyjmenovanými slovy seznamuje. Na cestě Ypsilonií hráči překonávají nástrahy a shromažďují byliny, sýčky, žvýkačky či kobylky. Cílem není dojít do domečku, ale získat třpytivý poklad na mysu Nenasytných syslů.

Herní plán Ypsilonie.Ypsilonie.Děti při hře Ypsilonie.Detail hry Ypsilonie.

 

Autorkami hry Ypsilonie jsou dvě Báry, učitelky češtiny. Na vydání spolupracují s českým vydavatelstvím Loris games, které má zkušenosti se vzdělávacími hrami. Celý projekt nyní požádal o podporu v rámci komunitního financování na webu HitHit. Pokud vás myšlenka hry zaujala, můžete ji finančně podpořit a vybrat si jednu z nabízených odměn (tou může být samotná hra, pexeso, tričko, placka). Čas máte do 26. června.

Odkaz: Projekt hry Ypsilonie na HitHit, kde můžete vydání hry podpořit

 

Videopředstavení hry Ypsilonie na HitHit (délka videa: 3:59 min.):

 

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Ypsilonie vás naučí vyjmenovaná slova hravě | Hrajeme.cz 28.11.2015 at 0:11

[…] odkaz: Ypsilonie, jak se zabydlet v zemi vyjmenovaných slov (chystá […]

Připojte svůj komentář