Hrajeme.cz
Nové hry

Zábavně o radostech a úskalích těhotenství

Už jste se jistě setkali s hrami na rozličná i netradiční témata, ale nejspíš mezi nimi chybělo těhotenství. Je to období radostného očekávání, ale i nejrůznějších obav a otázek. Je proto přirozené hledat odpovědi, a bude-li to zábavnou formou, tím lépe. Pokud tímto obdobím právě procházíte nebo někdo z vašeho blízkého okolí, pak by se vám mohly hodit nové dvě hry, které na Slovensku vydala jejich autorka Lucia Rosiarová. První z nich je společenská hra Jsme v tom a druhá znalostní hra Vieme byť v tom. Obě jsou určeny nejen pro budoucí maminky, ale i pro jejich partnery, rodinu a kamarády. Zahrajete si je ve 2–5 hráčích.

Sme-v-tom-deska-detailCílem hry Jsme v tom je zábavnou formou představit některé z pozitivních i méně příjemných situacích, které období těhotenství přináší. Během hry procházíte herní plán, který obsahuje různobarevná políčka, na nichž plníte nejrůznější úkoly, které prověří vaše znalosti související s těhotenstvím a porodem. Kartičky s úkoly jsou jsou několika druhů, v některých odpovídáte na otázky, jiné vás posouvají po plánu, další jsou zábavné (vyprávění vtipné příhody z dětství, řekni, jaký je zaručený recept na početí holčičky). Zároveň musíte nasbírat dostatečný počet bodů na to, abyste pro svého potomka zajistili základní výbavu. O kolik políček se na desce posunete vám určí kostka. Zvítězí ten, kdo se jako první dostane do cíle. Hra je v češtině a slovenštině.

Vieme-byť-v-tom-obsahHra Vieme byť v tom je znalostní. Obsahuje 130 kartiček s otázkami a odpověďmi. Jejich prostřednictvím si ověříte své znalosti o početí, těhotenství a porodu, ale také se něco nového můžete dozvědět. Jeden hráč vždy čte otázku a ostatní odpovídají. Kdo správně odpoví, zaškrtne si příslušný typ otázky na své kartě. Zvítězí ten, kdo jako první zaplní svou kartu. Můžete si ale vymyslet i vlastní způsob hry. Hra je ve slovenštině.

Obě hry mají originální grafiku a kvalitní provedení a jsou dostupné na internetové stránce www.mamulo.com a v několika kamenných obchodech na Slovensku.

 

Hry v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

S Hravou knihou knih si připomenete biblické příběhy | Hrajeme.cz 14.2.2016 at 18:24

[…] Zábavně o radostech a úskalích těhotenství (novinka) […]

Připojte svůj komentář