Hrajeme.cz
Nové hry

S Hravou knihou knih si připomenete biblické příběhy

Biblické příběhy představují základ naší kultury. Prolínají se literaturou, ale i setkáváme se s nimi i každodenním životě. Jejich znalost považujeme mnohdy za tak samozřejmou, že si ani neuvědomujeme jejich počátek. Malá slovenská společnost Mamulo vydala vědomostní hru Hravá kniha kníh, ve které si můžete biblické příběhy připomenout, a také si jejich znalost ověřit. Hra je určena pro 2–5 hráčů od 15 let (můžete si ji ale zahrát i s mladšími dětmi a prostřednictvím hry je s biblickými příběhy seznamovat).

Hrava-kniha-knih-boxVe čtvercové krabici najdete hrací plán, figurky pro pět hráčů, kostku, tři sady kartiček, razítko, bloček, tužku a pravidla. K tomu je přiložen samostatný sešit s omalovánkami, který využijete pro mladší děti. Pravidla hry jsou jednoduchá. Figurku posouváte po herním plánu pomocí hodu kostkou. Vždy, když stoupnete na barevné políčko, vezmete si příslušnou kartičku a po splnění úkolu dostanete na svůj hráčský list. Na modrých kartičkách s obrázky určujete, kdo nebo co je na něm nakreslené. Na červených kartičkách jsou uvedeny čtyři osoby nebo symboly a vy máte určit, který nepatří do bible. Zelené kartičky vám dávají otázky, na které máte odpovědět.

Ve hře vyhraje ten, kdo se jako první dostane do cíle. Podmínkou ale je, že má na svém hráčském listu pět razítek. Pokud dospějete do cíle bez pěti razítek, tzn. pěti splněných úkolů, musíte se vrátit na nejbližší políčko s úkoly. O razítka, která jste získali navíc, se můžete případně rozdělit s méně úspěšnými hráči. Řešení úkolů je součástí pravidel.

Hra má originální ilustrace, které pěkně zobrazují nejznámější biblické příběhy. Kartičky úkolů jsou dobře barevně odlišeny. Přiložená pravidla jsou ve slovenském a českém jazyce.

Hravou knihu kníh si můžete pořídit ve vybraných obchodech na Slovensku nebo si ji objednat v e-shopu na stránce vydavatele.

Odkaz: Webové stránky společnosti Mamulo

 

Související článek:

 

Hravá kniha kníh v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář