Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Zajíc a želva uspořádali se zvířátky nové závody

Jednou z posledních novinek od Albi je i rodinná hra Zajíc a želva, která je určena pro 2–5 hráčů od 7 let. Je to další hra na pohádkový motiv z dílny iello, i když tentokrát není přímo z pohádkové řady, takže neobsahuje text příběhu. Tématem hry je nový závod mezi želvou a zajícem, který se nesmířil s prohrou. K velkému klání se přidala i další zvířátka:  liška, jehně a vlk. Kdo tentokrát zvítězí? Na koho si vsadíte?

Ve hře Zajíc a želva nemají hráči svého závodníka, za kterého by hráli, ale každý si tajně vsadí na dva své favority. První tři zvířátka v cíli totiž obdrží 5, 3 a 2 body za 1., 2. a 3. místo. A kdo takto získá více bodů, zvítězí. Každý hráč během hry přitom povzbuzuje závodníky pomocí závodních karet. Ve svém tahu zahrajete 1–4 karty stejného zvířátka. Závodníci se ale pohnou po připravené trati až v momentě, kdy na stole leží 4 karty stejného zvířátka, nebo celkem 8 karet.

Máte tak do jisté míry v rukách, která zvířátka se v daném kole budou posouvat. O kolik polí to bude? To je u každého jiné. Důležité je, že se budou pohybovat v pevně daném pořadí: zajíc, želva, vlk, liška, jehně.

  • Zajíc se pohybuje o 2 pole. Pokud je ale na 1. místě a byly zahrány jeho 4 karty, nepohne se ani o políčko.
  • Želva se pohybuje o 1 pole i v případě, že nikdo nezahrál její kartu. Pokud byly zahrány 4 její karty, pohne se o pole 2.
  • Vlk se pohne o 1 pole, když byly zahrány 1–2 karty, při 3–4 kartách o jedno pole méně, než bylo karet. Mezi kartami vlka ale může být symbol vytí. Její zahrání znamená, že se pohne jen vlk, ostatní zvířata jsou vytím vyděšená.
  • Liška se pohne o tolik polí, kolik karet lišky bylo zahráno.
  • Jehně se pohne o jedno pole více, než bylo zahráno karet jehněte. Vždy se však zastaví na políčku s potokem.

 

S mladšími dětmi si můžete zahrát variantu pro učedníky, která je bez zvláštních schopností pohybu jednotlivých zvířátek a stejným počtem karet. Většina dětí okolo 6 let ale plnou hru zvládne. Pravidla jsou jednoduchá, a díky skrytým sázkám vždy jiná a zábavná. Doporučuji pro rodinné hraní.


Související články:

Zajíc a želva v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář