Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Znovu se můžete vydat cestou Tókaidó a obohatit ji o rozšíření Rozcestí

Znovu po několika letech u nás vychází rodinná hra Tókaidó, kterou na téma slavné japonské cesty vytvořil Antoine Bauza, autor celé řady úspěšných her, například 7 divů světa, Takenoko. Společně s rozšířením, které nese název Rozcestí, ji vydal Blackfire. Hra vás i dnes zaujme precisním zpracováním a grafikou, z níž na vás dýchne klidná zenová nálada hry. V této nekonfliktní hře putujete krajinou po cestě z Kjóta do Eda, abyste se obohatili o nové zážitky a zkušenosti.

Jste pocestní, kteří potkávají různé lidi, sbíráte krásné předměty, objevujete nádherné vyhlídky, navštěvujete chrámy i divokou přírodu, na konci dne se pak s ostatními sejdete v hostinci, abyste ochutnali místní speciality. Je jen na vašem rozhodnutí, jak daleko půjdete, jen se již nebudete vracet. A někdy se může stát, že k nějaké zajímavosti nedostanete, protože vám ji ostatní již obsadili. Ale vždy se najde spousta jiných příležitostí. „Zážitky“ z cesty proměníte v body, které na konci určí vítěze hry.

Tókaidó: Rozcestí jen menší rozšíření, které do hry přináší nové možnosti a volby, a také nové postavy poutníků. Každá zastávka postaví hráče před nové volby. Například na poli panorama si může vzít kartu čísti obrazu, nebo si může zvolit kartu třešňového stromu, a získat tak 2 body a 1 minci. Nebo na poli farma může získat 3 mince jako obvykle, nebo zkusit štěstí v herně a vsadit 2 mince. Kostka určí zisk, či prohru. Nových postav poutníků je šest. Každý má svou zvláštní schopnost.

 

Tókaidó je rodinná hra, ve které jde především o společnou zábavu než o vítězství. Každý má možnost hrát podle svého citu a preferencí. Je to nekonfliktní hra, takže se skvěle hodí pro hraní s dětmi či příležitostnými hráči.

Pokud máte české vydání od MindOK, stačí vám přikoupit nové rozšíření. Příjemně zpestří a obohatí vaši hru. V případě, že jste se s hrou ještě nesetkali, máte výbornou příležitost ji vyzkoušet a užít si ji v plné kráse.

Tókaidó v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář