Hrajeme.cz
Funny a párty hryPředstavení hry

Život na dlani je dixitovská párty hra obohacená o hmat

Život na dlani je párty hra rozvíjející koncept hry Dixit, obohacuje ho o hmatový rozměr. Najdete v ní sadu krásně ilustrovaných karet plných fantazie. Hra je určena pro týmy 2 nebo 3 hráčů od 10 let, zahrajete si ji ve 4–8 hráčích, s upravenými pravidly i ve 2 a 3 hráčích.

Karty ve hře představují dědečkovy vzpomínky. Jeho vnoučata je pomocí různých předmětů napodobují a dědeček, který má zavřené oči, se je snaží uhádnout. Vzpomínky přitom napodobují na jeho dlani. K dispozici jsou předměty z různých materiálů, například tkanička, látkový hadřík, dřevěná kostka, plastový kroužek, dřevěná figurka. Je možné využít i více předmětů najednou. Cílem je s jejich pomocí vytvořit dědečkovi na dlani pocit obrázku na kartě vzpomínky.

Jak se hraje? Každý tým obdrží 6 karet vzpomínek. Zbylé karty tvoří dobírací balíček. Dále zvolíte aktivní tým, který hru začne. V něm se rozhodnete, kdo bude dědečkem a kdo vnoučetem. Vnouče v tomto kole postupně napodobí pro dědečka dvě vzpomínky. Udělá to tak, že si tajně dobere jednu kartu vzpomínky, neukáže ji ani dědečkovi, ani členům ostatních týmů. Následuje její napodobení a matení dědečka.

Při napodobování obrázku na kartě vzpomínky platí několik omezení. Vnouče se nikdy nesmí dotknout dědečkovy ruky svými prsty, nesmí kreslit či psát na jeho ruku, nesmí s ním během napodobování komunikovat, ostatní hráči u stolu musí vidět, co přesně dělá. Každý tým protihráčů v následující fázi vybere jednu kartu vzpomínky, která má co nejvíce připomínat napodobovanou vzpomínku, aby dědečka zmátla. Nato následuje napodobení druhé vzpomínky.

Vnouče obě karty vzpomínek a karty falešných vzpomínek získaných od ostatních hráčů zamíchá a rozloží na stůl. Teprve nyní může „dědeček“ otevřít oči, aby mohl napodobované vzpomínky určit. Jeho cílem je najít správné vzpomínky ve správném pořadí. Určí tedy 2 karty a označí jejich pořadí.

Za každou správně uhodnutou vzpomínku obdrží aktivní tým bod v podobě žetonu raketky. Tým protihráčů obdrží bod, pokud dědeček vybral jejich falešnou kartu. Hra pokračuje, dokud se všechny týmy a role neprostřídají. Zvítězí tým s nejvyšším počtem bodů.

Pravidla nabízejí kromě standardní hry i variantu pro zkušené hráče, ve které využijete karty omezení. Určují například, které předměty můžete při napodobování vzpomínek použít. Ve dvou hráčích hrajete kooperativně, snažíte se dosáhnout co nejvyššího počtu bodů. Ve hře tří hráčů pak získává každý body jen sám za sebe. V rolích dědečka a vnoučete se střídáte.

Hra využívá osvědčené dixitovské karty a princip vybírání správné karty a matení soupeřů, přináší ale nový způsob využívající hmat pomocí doteků a různých materiálů. Díky tomu ve vás hra probouzí jiné zdroje tvořivosti a přemýšlení. Dobře si zahrajete v rodině či s příležitostnými hráči.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář