Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Zkuste to Pátý přes devátý

Nová rodinná hra Pátý přes devátý vás pobaví při hře s dětmi i při setkání s přáteli. Zahrajete si ji ve 2–8 hráčích od 6 let. Hledáte v ní spojení mezi obrázky, které mezi sebou nemají zdánlivě nic společného. Co má například společného vrtulník a žirafa či beruška? Ve hře budete pokládat jednu kartu na druhou, přitom musíte vymyslet, co mají společného.

Pátý-přes-devátý-ukázka2Hra obsahuje na 396 oboustranných karet a přesýpací hodiny. Na začátku hry obdrží každý patnáct karet. Ve hře si sami rozhodnete, kterou stranu karty využijete. Vaším úkolem je zbavit se všech karet dříve než ostatní. Kartu můžete odložit tehdy, když vytvoříte logické spojení, spojitost musíte uvést celou větou. Například: „Žirafa a beruška se obě živí listy.“

Hra je to jednoduchá a hodí se pro každého. Při vymýšlení spojení se budete bavit nejrůznějšími vtipnými nápady a nečekanými souvislostmi. Pěkně také procvičíte logické myšlení a pojmovou kreativitu. Děti budou rozvíjet své vyjadřovací schopnosti.

Při větším počtu hráčů se můžete rozdělit na týmy, takže počet hráčů není téměř omezen. Můžete také zvolit některou z variant hry, takže vlastně máte k dispozici hned několik her dohromady. Jednou z variant je Bláznivý příběh: z pěti karet skládáte co nejrychleji krátký souvislý příběh. Ve variantě Mám to! zas všichni najednou hledáte spojitost mezi dvěma odkrytými kartami.

Odkazy:

Pátý přes devátý v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář