Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Ve víru věků je malá karetní hra s mnoha možnostmi

Pěkných her pro dva hráče není nikdy dost. Jednu takovou začátkem prosince vydaly REXhry. Jmenuje se Ve víru věků a je to taktická, draftovací hra pro dva. Hraje se na tři kola, během nichž vykládáte karty ze své ruky, a tím budujete své království. Vyložené karty vám na konci každého kola dají vítězné body, záleží na kombinaci symbolů na kartách a na jejich efektech. Kdo má na konci hry nejvíce vítězných bodů, vybudoval největší království a vyhrál hru.

Ve víru věků je karetní hra, která si vystačí  s 18 kartami. Pravidla má jednoduchá a rychle s nimi každého seznámíte. Dobře vybrat karty tak, aby vám přinesly co nejvíce bodů, už jednoduché není. V každém kole máte k dispozici pět karet, z nichž si jednu vyberete a ostatní dáte druhému hráči. To se opakuje, dokud nevyložíte pátou kartu. Do dalšího kola vám jedna z vyložených karet zůstane na stole jako „historický monument“.

Ve-viru-veku-Karta

Karty jsou velké a velmi pěkně ilustrované. Ukazují jeden z pěti symbolů a efekt, který říká, jaké musíte splnit podmínky, abyste za vyloženou kartu získali body. Karta Pevnost proroků například říká, že za každý symbol zahrady získáte 3 body, Průsmyk starého muže zas, že získáte 7 bodů, pokud máte více knihoven než soupeř. Tři karty nemají symbol, například Střecha světa, která zdvojnásobí počet symbolů, kterých máte na kartách nejvíce.

Hra Ve víru věků je malá, takže si ji můžete vzít s sebou kamkoliv. Poskytuje však mnoho možností pro kombinace a rozhodnout se pro nejvhodnější karty vyžaduje přemýšlení. Hru ocení příležitostní i zkušení hráči. Doporučuji vyzkoušet.

Ve-viru-veku-rozehrana_hra

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář