Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

7 divů světa získává nové rozšíření Edifice

Příznivci karetní hry 7 divů světa od Antoine Bauzy se dočkali nového rozšíření. Má název Edifice. Ve vybraných specializovaných prodejnách si ho již můžete pořídit. V široké distribuci bude od 24. února. Využijete ho k první i ke druhé edici hry. K dispozici je česko-slovensko-holandská vícejazyčná verze hry s logem 7 Wonders Edifice na krabičce. Názvy karet projektů jsou v angličtině, na hru to ale nemá vliv.

Ve hře 7 divů světa každý hráč buduje své starověké město okolo zvoleného divu světa. Stavíte ho mocí karet, které získáváte během draftu. Na začátku věku dostanete sedm karet, z nich si jednu necháte a ostatní pošlete sousedovi. Kartu vyložíte do města, využijete ji ke stavbě divu nebo ji prostě zpeněžíte. Celkem máte na budování tři věky. Hra je určena pro 3–7 hráčů od 10 let.

Edifice rozšiřuje možnosti budování. Můžete se s ním účastnit výstavby veřejných staveb. Pravidla základní hry pozměňuje jen mírně a vítězné podmínky zůstávají stejné.

V rozšíření najdete dva nové divy světa: města Ur a Kartágo. Mají svou denní a noční stranu. Ur budete používat pouze s rozšířením Edifice, Kartágo využijete i se základní hrou a dalšími rozšířeními. Nejdůležitější součástí rozšíření jsou velké karty staveb. Jedna strana představuje projekt, druhá vybudovanou stavbu. Kromě toho jsou v krabičce miniatury, které představují vaši účast při budování staveb. Pro každý věk je připraven jeden typ miniatury.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář