Hrajeme.cz
Nové hryO hrách a hraníPro náročné

Zapomenuté kruhy rozvíjejí příběh hry Gloomhaven

Pro všechny, kdo si oblíbili výpravnou hru Gloomhaven, má Albi dobrou zprávu. Již má na skladě rozšíření nazvané Zapomenuté kruhy, které dále rozvíjí příběh města Gloomhaven. Přidává 7 nových nepřátel, nový stav regenerace a další efekty, ale především přináší novou kampaň s 20 scénáři, která navazuje na základní hru. A to není vše.

V krabici také najdete novou postavu Aestherská věštkyně, kterou máte k dispozici i pro základní hru. Nemusíte tedy čekat na to, až dospějete ke scénářům z rozšíření. Doporučuji ji ale zkušenějším hráčům. Její doménou je teleportace, která umožňuje přesun bytostí na určité místo, přitom se nevyhodnocuje pohyb skrze všechna pole. Nepovažuje se za pohyb, takže je možné přesunout někoho, kdo je znehybněn.

Významnou změnou prošli scénáře. Již se nedozvíte rozmístění nepřátel ve všech místnostech, ale jen v té aktuální. Další části scénáře najdete na nové stránce v knize příběhů. Proměňují se také cíle jednotlivých scénářů. Cílem již není jen přemoci všechny dostupné nepřátele, ale úkolem může být něco jiného. Je znát, že si autor hry přibral posilu.

Do nové kampaně můžete vstoupit po odehrání konkrétního scénáře ze základu. Autoři ale doporučují, abyste se do ní pustili po uzavření příběhu ze základní hry.

Pokud patříte mezi fanoušky hry Gloomhaven, pak si rozšíření Zapomenuté kruhy rozhodně nenechte ujít. Doporučuji vám, abyste si ho pořídili, i když jste ještě základ nedohráli.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář